Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szalagavató! Kötelező?

Szalagavató! Kötelező?

Figyelt kérdés
Tudom hogy most épp nem aktuális, de Facebookon, Osztály csoportban egy csaj kilinkelt egy szalagavatós videót. Kommentben mindenki oda írta hogy a mienk jobb lesz stb. Már tavaly volt ebből vita, mert mi fiúk kijelentettük hogy biztos nem fogunk táncolni :P Amúgy sincs semmi összetartás, a kibeszélések és szúrkálódások mennek össze-vissza.. jah és 2x annyi lány van mint fiú szóval nem tudom hogy hogy akarják megoldani azt hogy mindenki táncoljon.
2011. jún. 19. 11:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Hát, azért illik elmenni. Nekünk kötelezővé tették.

Nálunk úgy oldották meg, hogy keringőnél az egyik másik osztállyal álltunk össze az évfolyamról, a két osztályban együtt pedig csak eggyel volt több lány, mint fiú, ő meg elhívta a barátját. Általában ez utóbbi szokott a végső megoldás lenni. Hogy külsőst hívsz el. Barátot, ismerőst, testvért. Az osztálytánc pedig nem páros tánc volt, tehát ott meg tökmindegy.

2011. jún. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
osztálytáncban részt veszek szívesen, de az ilyen párosban nem. Osztályból senkit nem is tudnék felkérni meg amúgy sincs kedvem hozzá...
2011. jún. 19. 11:47
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk aki akart, az táncolt, ez kb az osztály felét jelentette.
2011. jún. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3%
Legjobb buli! Sose értettem, hogy valaki miért nem szereti. :) Ez van, sokan begyepesedtek.
2011. jún. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk nem volt mese. Ha nem kértél fel senkit, akkor azzal kellett táncolnod, aki maradt. Illetve ha nem marad senki, akkor végső esetben valaki külsőst meghívni.

Vagyis jobban jársz, ha felkérsz valakit, akit még a legelviselhetőbbnek tartasz, ha már muszáj.

2011. jún. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
a mi osztályunk se tartott össze, amúgy nem muszály páros táncot táncolni, mi Michael Jacksonra táncoltunk, szerintem nagyon jó volt
2011. jún. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
a mi sulinkban sem kötelező a páros tánc, csak erősen ajánlott úgymond. Azt hiszem az "A" osztályban csak az osztály fele vett részt a mindkét táncban.
2011. jún. 19. 12:17
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk én voltam az egyetlen aki nem táncolt a 29 fős osztályból. Végül is jól jött nekik mert legalább párosan voltak. Meg sem próbáltak meggyőzni hogy táncoljak mert nem szerettek. Nem is mentem el, se a ballagásra, se az érettségi bankettre.
2011. jún. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is ki akartam hagyni, mert azt gondoltam, úgyse kérne fel senki, drága mulatság a mi pénztárcánkhoz képest és egyébként is hatalmas hülyeség a szalagtűző. A családom azonban erőltette a dolgot - és megérte.

Ma már azt mondom, rettenetesen örülök, amiért részese lehettem az egész készülődésnek: a nevetéssel teli táncpróbáknak, az estig tartó ruhakeresésnek, annak, hogy ha meghallottuk a dalainkat a rádióban, azonnal táncolni kezdtünk... a legszebb fél év volt, tele élménnyel :)Persze voltak viták is, de megérte...

2011. jún. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

vannak olyan táncok, amiknél nem kell feltétlenül párban lenni. nálunk az egyik osztályban 8 lány volt összesen.

Szerintem valami néptáncban gondolkodjatok, oda nem kell feltétlenül azonos létszám, a lányok körbeállva is táncolhatnak.

néhány tipp:

ír néptánc,

country

magyar néptánc


nálunk ezeket olyan osztályok táncolták, akik hasonló helyzetben voltak, mint ti.


egyébként a szalagavató kötelező, és illik is elmenni, egyszer éli ezt meg az ember, szerintem gáz, ha valaki nem megy el. minősíti az embert. nem olyan nagy megterhelés, mi például nagyon jól éreztük magunkat. ráadásul lehet, hogy a táncpróbák még össze is kovácsolnák az osztályotokat :)

2011. júl. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!