Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A nagy filozófusok, vagy...

A nagy filozófusok, vagy írók, hogyan lettek elismertek/híresek?

Figyelt kérdés

Belegondoltam és arra jutottam, hogy manapság ha lenne egy nagyon jó gondolatom, maximum az lenne a sorsa, hogy felkerülne Facebookra valami idézetként.

A mai korra ez kiemelten érvényes, de a múlt századokban sem értem, hogy lehetett valaki elismert filozófiában vagy írásban, hiszen szinte mindegyik művet lehet hasonlítani egy-egy régebbi íróhoz vagy gondolkodóhoz és rá lehet fogni, hogy csak leutánozta azt és átalakította. Az emberek makacsságáról nem is beszélve, akik inkább felforrnak a saját vizükben, mintsem piedesztálra emeljenek bárkit is.


2011. jún. 20. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Írók úgy, hogy könyvet írtak, aztán tetszett a népnek, egyértelmű. Bár régen emellé még mást is kellett dolgozniuk, mert nem tudtak volna megélni belőle. Nem emlékszem pontosan ki volt, de a 18-19 századkörül volt magyarországon az első költő, aki megpróbált csak abból megélni.
2011. jún. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de kezdésképp írhatnál valamit amit idézetként szántál a Facebook-ra.
2011. jún. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jah, amúgy(első vagyok) "rá lehet fogni, hogy csak leutánozta azt és átalakította." Ezt úgy hívják műfaj. Ennyibe ki is merül a leutánzás.

"Az emberek makacsságáról nem is beszélve, akik inkább felforrnak a saját vizükben, mintsem piedesztálra emeljenek bárkit is." Ez meg egyszerűen nem igaz...

2011. jún. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Ez meg egyszerűen nem igaz..."


Amennyiben? Próbált volna meg pl. Oscar Wilde Magyarországon úgy hírnevet szerezni, mint Angliában, vagy Diogenész egy hordóban lakni valamelyik Magyar nagyvárosban, azt hiszem nagy meglepetések érték volna.

2011. jún. 20. 18:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Az szerintem más. Te szerintem arra gondolsz, amikor valaki nem volt elég jó módú ahhoz, hogy méltó életet élhessen, vagy elterjessze az írásait. Mert volt olyan akit felkarolt a királyi udvarról valaki, és aztán tudott érvényesülni. De aki jókat írt, azt előbb utóbb elismerték, például a bánk bán már csak az írója halála után lett igazán sikeres, de az lett...
2011. jún. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vree ***** válasza:
Ma is rengeteg híres és népszerű író van. De ezek attól lettek azok hogy ÍRÓK; egy jó gondolattól ugyanúgy nem leszel író ahogy egy sikerült rajztól nem leszel művész. Tudni kell folyamatosan ontani a jó gondolatokat, és mesteri szinten bánni a nyelvvel. Akkor már nem marad más csak használni; tudni reggel felkelni, leülni az írógéphez és napi X oldalt leírni. És akkor még fogalmad sincs, hogy a végén befutsz-e. Az írás sajnos olyan munka ami, ha csak nem vagy nagyon-nagyon ügyes és szerencsés, hálátlan és nem fizet túl jól. (Azzal nem vagy előbbre ha az utókor elismer.) Nagyon kell akarni valamit el tudni mondani.
2011. jún. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Srapnel ***** válasza:

Akkor pl. a Harry Potter írójával hogy volt?


Nagy filozófusoknál meg: sok könyv, sok konferencia, sok tanítvány, néhány média megjelenés. Ha okosakat mondasz, amik netán be is igazolódnak, akkor meglesz. Magyarul le kell tenni valamit az asztalra. Régen sem volt másképp, most is így van.

2011. jún. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!