Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ausztriában hogy viszonyulnak...

Ausztriában hogy viszonyulnak a magyarokhoz képest? Tényleg lenéznek minket?

Figyelt kérdés
8. osztályban Sopronban voltunk osztálykiránduláson, de a programban benne volt egy bécsi túra is. Amikor meghallották hogy magyarul beszélünk rögtön kibeszéltek minket és nagyon szúrós tekintettel néztek ránk, amikor nem is csináltunk semmit csak normális hangnemben beszélgettünk, nézelődtünk.
2011. jún. 24. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Hát én itt lakok a határ közelében, de soha semmi ilyet nem tapasztaltam. Mondjuk attól az osztrákok szinte el vannak ájulva, ha nem kell nekik kézzel-lábbal mutogatni. Tehát ha tudsz németül.Mondjuk ez itt Nyugat-Magyarországon szinte "alapkövetelmény"
2011. jún. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát az osztrákok alapvetően azért elég lenézőek tudnak lenni a magyarokkal. Nekik természetes, hogy mi őket "szolgáljuk", ide járnak fodrászhoz, kozmetikushoz, shoppingolni. Azt értékelik, ha valaki jól beszéli a németet, de valamilyen szinten el is várják. Furcsa egy nép, persze mindenhol vannak jó és rossz kivételek is.
2011. jún. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem az osztrakok nagyon hasonlitanak a nemetekre termeszetben. Passziv agresszivok. A szemedbe nem mondjak, hogy mit gondolnak, de van egy jellegzetes lenezo, szarkasztikus stilusuk. Szerintem az osztrakok ugy neznek a magyarokra, mint a magyarok az ukranokra es ne mondja senki, hogyha valaki azt mondja, hogy ukran, nem az jut eszebe, hogy valoszinuleg szegenyebb stb.
2011. jún. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Azért néznek le,mert a magyar emberek nyaliznak minden külföldinek és kinyalják a seggüket! Az osztrákok meg persze,hogy élvezik ezt és ki is használják!
2011. nov. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Múlt héten kint voltam Bécsben, német tudásom nulla, de így is el tudtam lenni, tudtam vásárolni, és beszélgetni is tudtam velük. Sokan nem tudták, hogy Magyar vagyok, de ha megkérdeztem tőlük, hogy tudnak-e magyarul, akkor nemmel válaszoltak, de angolul folytattuk a beszélgetést, semmit nem éreztem abból, hogy lenéznének. Az arabok viszont viccesek is voltak, ugyanis kétszer mondtam, hogy Hungary, de a másodikat csak hungry-nak értették, és adtak is kaját, ingyen ajándékba. Valamint marasztalni is akartak, hogy másnap menjek haza, de sajnos dolgoznom kell. Végül azért vettem tőlük zenei cd-t. Szóval ha jól tudsz angolul, akkor semmi probléma.
2012. dec. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!