Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van jobb a békénél? (Pl. A...

Van jobb a békénél? (Pl. A béke hová fejlődik/fejlődhetne tovább - Vagy máshogy mondva, mi (lehet) a béke következménye - stb. )

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 20:03
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

:) Csak egy kis kötekedés:

Honnan tudod, hogy te AZ igazság szerint élsz? Szerintem nagyjából mindenki úgy van vele, hogy amit tesz, azt azért teszi, mert szerinte az úgy lesz a jó.



Eddig egyébként a válaszolók egyike sem a kérdésre válaszolt.

2011. aug. 9. 14:08
 22/27 anonim ***** válasza:

Honnan tudom? Kb. olyan racionális érvek alapján, mint azt, hogy 2*2=4. Ez egy igazság, melyet többféleképpen is bizonyítani lehet és mindig ugyanaz lesz az eredmény. Csak azt az ideológiai vagy vallásos igazságot fogadom el, melyet hasonlóképpen lehet megtámogatni.


Pl. honnan tudom, hogy melyik a helyes, melyik a jobb út, a háború vagy a béke? Lehet korrekt és észérvekkel alátámasztott módon érvelni a béke mellett? Lehet és ezért ezt igazságnak nevezhetem.

Vagy eldönthető-e, hogy relatív-e az igazság vagy egyetemes, minden emberre egyformán érvényes? Igen, vitathatatlanul eldönthetem.


Kedves kérdező, szerinted mi a "béke"? Te mit értesz alatta, neked mit jelent? Én az előző válaszomban röviden összefoglaltam, ehhez képest nem tudom milyen választ vársz a kérdésedre?


Ha definiálod a szó jelentését pontosan és ellentmondás nélkül, akkor a kérdésed szerintem nem kérdés.

2011. aug. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

08-08 18:31

Ha olyan nagy keresztény vagy, akkor te is tudod, hogy bőven nem csak 1 istenről van szó a bibliában.

2011. aug. 15. 09:28
 24/27 anonim ***** válasza:

Tévedsz kedves kérdező!


"Ami pedig a bálványoknak felajánlott eledelek evését illeti, tudjuk, hogy a bálvány semmi a világon, és hogy nincs más Isten, csak e g y. Mert még ha vannak is, akiket „isteneknek” neveznek, akár az égben, akár a földön, mint ahogy van sok „isten” és sok „úr”, számunkra valójában e g y Isten van, az Atya, akiből van minden, és mi őérte; és e g y Úr van, Jézus Krisztus, aki által van minden, és mi őáltala." (1Korinthus 8:4–6)

2011. aug. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Kérdező, szerintem regisztrálj a www.hoxa.hu-n,


ott lehet szavazásokat kiírni, meg fórumozni. Van ott egy olyan szavazás, hogy átkozott legyen az aki kitalálta a háborút. Itt leadhatod a szavazatodat, meg akár nyithatsz a fórumban egy olyan topicot, hogy Vannak itt olyanok, akik utálják a háborút, és mit tehetnénk, hogy ne legyenek háborúk? Vagy ugyanezt a kérdést kiírhatod oda is mondjuk a tudásbázisba, és biztosan jól elbeszélgetnél ott a lányokkal.

Jobb ötletem sajnos nincs.

Üdv: Annazara

ott va

2011. aug. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Le vagytok ti sz*rva a f*szságaitokkal...

(A kérdésre sem válaszolt senki még mindeig, de erről már letettem.)

2011. aug. 15. 15:04
 27/27 anonim ***** válasza:

Kérdező, miért kell bunkónak lenni?

Nem lehet az, hogy sokan nem értették a kérdést?

Ez egy kérdezz-felelek oldal.

Ha keresnél a neten egy fórumot, amely kifejezetten beszélgetésre való, akár filozófiai fórumot is kereshetsz, azzal szerintem többre mennél, a kérdéseidre is kielégítő választ kaphatnál.

Üdv: Annazara

2011. aug. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!