Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Róka, vagy macska? - Avagy:...

Róka, vagy macska? - Avagy: melyik élete ér többet?

Figyelt kérdés

Széndékosan nem az "Állatok" rovatba tettem a kérdést, mert nem kifejezetten valamely állatról van szó. Illetve mégis egy kicsit. Inkább az állatok megítéséről.

Az éjszaka a vadjárás időszakában jöttünk hazafelé. Egy fénytől, vagy mástól megzavarodott kis róka cikázott az auónk előtt. A férjem nem fékezett, én pedig sikítottam: el ne gázold, jaj, el ne gázold! Aha, ellopja a tyúkot - mondta a férjem, de azért lassított. A kis állat átért a másik odalra. Később egy macska került elénk, akivel a férjem már elnézőbb volt. Neki sem lett baja.

Hogyan vehetném rá őt, hogy jobban tisztelje az állatok életét még akkor is, ha kártékony állatról van szó? /róka/. Egyáltalán: hogyan erősíthetném benne az állatszeretet?


2011. jún. 29. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ezt a baromságot, hogy kártékony a róka, honnan szedtétek? a róka ugyanúgy rágcsálókkal táplálkozik, mint a macska - a bezárt tyúkokat max egy menyét viszi el, ha nincs mire vadásszon, mert az ember beleszólt a táplálkozási láncukba némi erdőirtással
2011. jún. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is azzal érveltem, ha el is viszi a róka a tyúkot, a tyúk gazdája a hibás, mert nem tartja kellően elzárva őket éjszaka.
2011. jún. 29. 15:27
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Én rókapárti vagyok! A macskákból annyi van, de hasznuk fele annyi legalább, mint a rókákék!
2011. jún. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Senki nem hülye, hogy elüssön valamit, másnem azért, mert árt a fényezésnek. Szerintem egyszerűen tudta, hogy mikor és mennyit kell lassítani, vagy lesz-e ideje kitérni. Én is rosszul vagyok, mikor az anyósülésen megy a sipítozás, hogy lassíts, úristen, vigyázz, kihajt, neked jön, jaj! Hülyének néznek vagy mi?
2011. jún. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, egy roka komolyabb kárt tud tenni a kocsiban, azért nem erdemes elutni.

Masreszt, gondolom, a ferjedben megfordult, hogy a macskat hazavárhatjak, es ezert volt elnezobb. Ez mar boven tobb, mint ami alapbol elvarhato.

2011. jún. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem a kérdésre válaszoltok. Jó lenna, ha elolvasnátok újra és a kérdésre válaszolnátok.
2011. jún. 29. 20:18
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Nem bántásból, de általában a válaszolók arra válaszolnak, amire bejöttek, feltételezik az a kérdés. A fő kérdésed az, hogy melyik élete ér többet. Aztán leírsz egy sztorit, amit nyilván véleményezni fognak - ez egy ilyen weboldal. Aztán felteszel két teljesen más kérdést.


Ha jól emlékszem eleve ott van, ha több dolgot akarsz megkérdezni, írj ki külön kérdést, ne egybe kérdezd meg. Nyilván nem véletlen.

2011. jún. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen egy róka élete ér többet, hiszen vad állat, nincs olyan sok belőle, mint a macskából ráadásul, őshonos faj, az erdő az ő területe nem a macskáé, ami sokkal kártékonyabb, hiszen a házi macskák már sok helyen kiirtották a helyi madarakat, vagy kistestű emlősöket. Ugyanígy döntenék a kutya, vagy róka felállásnál is.
2011. jún. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Hogyan vehetném rá őt, hogy jobban tisztelje az állatok életét még akkor is, ha kártékony állatról van szó? /róka/. Egyáltalán: hogyan erősíthetném benne az állatszeretet?"


Ez lett volna a kérdés esszenciája, de emellett mindenki elsiklott!

2011. jún. 30. 20:29
 10/10 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ez egy nevelesi kerdes, amit olyan 12 eves kor folott mar igen nehez befolyasolni.
2011. júl. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!