Szereted Budapestet?

Figyelt kérdés

Ha igen,akkor miért?

Ha nem,akkor miért nem?


2011. júl. 2. 23:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

szerencsére csak egyetemre járok oda, albérletben lakom, hétvégén hazamegyek.

nagyon örülök, h. nem ott nőttem fel, és nem ott kell élnem.


jó, mert nyilván sok minden van ott, boltok, éttermek, szórakozási lehetőségek, programok, minden, sok felfedeznivaló van.


nem is tudom megfogalmazni,h. miért nem szeretem annyira: talán, mert nem ott nőttem fel, nem ismerem, személytelen, nem olyan szép, mint a kisváros, ahol élek.

2011. júl. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
nem szeretem mert büdös,nagy,és az emberek barátságtalanok.(tisztelet a kivételnek)
2011. júl. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
50%
Tele van b*zikkal, ócska "modern" épületekkel és plázákkal.
2011. júl. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 napietus ***** válasza:

éjszaka igen, mert nem látszik a kosz, csak a fények :) egyébként vannak szép városrészek, de annyit nekem nem tudnának fizetni, hogy ott éljek vagy dolgozzak (utóbbiban volt részem pályakezdő koromban, elég volt. mindennapos dugók, sok idióta az utakon, kamikáze-gyalogosok, síkideg voltam mire egyáltalán beértem a munkahelyemre)


29/N

2011. júl. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 napietus ***** válasza:
ja, meg nagyon sok a közönséges, bunkó ember az utcán, boltokban, fodrászatban, mindenhol.
2011. júl. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

én egy pici faluban nőttem fel, 15 éve élek itt és az összes hibájával (kosz, graffiti, mocskos belváros, bunkó emberek, szar közlekedés - autó,bkv,bármi, szmog) együtt imádom. Majd minden, ami ma fontos az életemben, ide köt, erre a városra emlékeztet.

viszont nem bánnám, ha gyerekem egy tisztább, élhetőbb helyen nőne fel és ő is csak felnőtt fejjel költözne ide.

2011. júl. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Aha. Pörgő hely. Mindig történik valami, és éjszaka meseszép.
2011. júl. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
6%
ez tetszik ez a kérdés. én nagyon szeretem. hogy miért? nemtudom. szerintem azért mert itt nőttem fel,ezt szoktam meg,idek5 az életem és az emlékeim. nemtudnám elképzelni hogy bárhol máshol lakjak,se külföldön se magyarországon belűl. a falutól 1enesen kirázna a hideg,poshadtá unnám magam. szak sztem jó hely pest.
2011. júl. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%

Szeretem.Miért?

-Mert Budapesten születtem,ott nőttem fel,ott van lakásom.

-mert több nagyobb városban éltem(Párizs,London,jelenleg is Angliában élek)Rájöttem,hogy Budapest sokkal szebb,és érdekesebb város mint London vagy Párizs.

Sokan a koszra panaszkodnak.Párizsban végig se tudsz menni,hogy ne lépj bele valami szemétbe.Londonban nem tudsz végig menni olyan kosz,és büdös van(mellesleg ha valaki ismerné London történetét az tudja,hogy London egy szemétdombra épült,a szó szoros értelmében)

-mert Budapest este csodaszép..

-mert ismerek sok embert akik szintén Budapesten élnek,és számomra nagyon kedvesek,jó fejek.

-mert Budapest a szülő városom..

2011. júl. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Igen is, meg nem is.

Igen, mert: sok jó program van, sok és sokféle szórakozási lehetőség, szép helyek, éjjel is használható a tömegközlekedés valamennyire (szóval buliból haza lehet jutni nagyjából bármikor, ahol én élek, itt alig van éjszakai járat, az sem ér túl sokat), meg azért is (ez tök személyes lesz), mert 19 évesen ott éltem fél évet, akkor költöztem külön a szüleimtől, sok emlék köt oda, a hetedik kerületbe kicsit úgy megyek, mintha haza mennék, ha Pesten van dolgom, akkor mindig végigballagom a régi útvonalamat, ami az akkori otthonom és a munkahelyem között volt (nem egy nagy táv).


Viszont nem szeretem, mert: túl sok az ember, nagyok a távolságok, számomra kissé kaotikus a közlekedés, magasabbak az árak, nagyon erőszakosak a koldusok (mondjuk tudom őket kezelni, csak idegesítő amit csinálnak), aránylag sokszor lehet belefutni extrémen bunkó emberekbe (ez saját tapasztalat, lehet, hogy csak engem találnak be, de máshol kevesebb s*ggfejjel találkozom).

2011. júl. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!