Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Volt-e olyan kötelező olvasmán...

Volt-e olyan kötelező olvasmány, amit az osztályoddal együtt utáltad? És miért?

Figyelt kérdés

-Pál utcai fiúk, Az ember Tragédiája. De az előbbit jobban utáltunk 5-dik osztályos korunkban. Nemcsak a sztorija miatt, hanem a tanárnőnk miatt. Sőt, sokszor gúnyt is űztünk. Pl. az egyik fiú azt mondta, hogy 'Pálpusztai fiúk'.

Amikor az olvasmány felénél tartott az osztály, akkor a tanárnőnk kérdezte tőlünk, hogy milyen kiadású könyvet olvasunk, milyen az illusztrációja, miénk-e vagy könyvtári? Az én könyvem könyvtári volt, de nem a suliból szereztem, és nem értettünk a tanárnő legyintését. A barátnőm könyve tetszett a legjobban, mert ritka példányúnak tartotta, amit erre a linkre kattintva megnézhetitek:

[link]

Az övé kékes színű volt, úgy emlékszem. A tanárnőnk viselkedése elég furcsa volt számunkra. Mint aki PUF-mániás lett.

Egy lány osztálytársunk mondta, hogy látta a könyvtárban a tanárnőnket, amint átnézi a PUF-könyveket. Mondtam, hogy talán ez megmagyarázza, miért tette fel ezeket a kérdéseket az óra alatt. A következő órán megemlítettem a tanárnőnek, hogy egy könyvesboltban az idegen nyelvű könyvek között véletlenül ráakadtam Molnár Ferenc szerzeményére angol nyelven: Paul Street Boys. Mondanom sem kell, hogy nagyon röhejesen hangzott a címe angolul, de hát, másképp nem fordíthatták le. Na, ő feltette a szokásos kérdést, hogy hol találtam azt és van hozzá illusztráció.

Kiolvasás után jött is a videózás. Pont az a barátnőm vette fel, akié volt az a ritka kiadású könyv. A film se volt jó. Amikor bemutatták azt a jelenetet, amelyikben Nemecsek követte Ács Ferit a grundon, elkiáltottam magam, hogy "Hé, én nem így képzeltem el, amikor ezt olvastam!" Ugyanis úgy képzeltem el, hogy Nemecsek meglátja a vörösingesek vezérét a farakás tetején, az ég elsötétül és nagyot villámlik. Mivel Nemecsek úgy félt tőle, mint a gyerekek a villámlástól. xD Ráadásul annál a jelenetnél, amikor Csónakos és Nemecsek port szippantanak és tüsszentenek, mindenki röhögött, hogy milyen kis drogosok ezek. xD Mondta is a tanárnő, hogy ilyet ne mondjunk!

Dogaírás ebből. Mindenkinek jó lett. Túl vagyunk rajta. A tanárnő meg befejezi ezt a témát - mondtunk egymásnak.

1 hét múlva új olvasmányhoz láttunk hozzá. Ha jól emlékszem, Lassie volt. Hétfőn kezdtük el ezt olvasni. Az óra alatt feltűnt nekem, hogy a tanárnő a tanári asztalnál még mindig a PUF-ot olvassa (az új kiadásút). Kérdezem a barátnőmet, hogy miért bújja még mindig azt a könyvet? Ő nagyot néz, majd gondolkodás nélkül elmondja a hátul ülőknek. Ha ő ezt teszi, én is ezt teszem: az előttünk ülőknek mondtam el. Majd a végén, amikor az egész osztály megtudta, egy dundi lány kérdezi is tőle, hogy miért olvassa még mindig azt a regényt. Csak ne mondja, hogy Ön szerelmes Nemecsekbe?

Volt is röhögés rendesen. A barátnőm meg hozzátette, hogy Boka sokkal jóképűbb, mint az a nyámnyila Nemecsek. *röhögés* Vagy inkább Csónakos, a humorista? - mondja egy srác. -Ja, és ki volt az a kis taknyos a film elején, aki fojtogatta a padtársát?

A tanárnőnk úgy megsértődött, hogy a könyvet az asztalához vágta és nem mukkant meg. Mi meg kuncogtunk persze. Kérdezi a barátnőm, hogy vajon kap-e intőt a beszólókkal együtt, vagy csak az a dundi lány, mert ő kezdte? (ő ugyanis egyszer kapott intőt a barátnőivel együtt, mert kártyáztak az óra alatt)

De végül nem lett ebből semmi. Talán a tanerőnek annyira ciki volt, hogy nem merte elküldeni őket az igazgatóiba, mert akkor elmondták volna.


Itt a vége, fuss el véle, aki nem hiszi járjon utána. És a tanárnő PUF-mániájának is vége. xD


2011. júl. 3. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
98%
Egy kötelezőt sem utáltam. Az osztályod viszont hihetetlenül neveletlen. Szégyellhetnétek magatokat.
2011. júl. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem például egy rakás nyelven meg van a Faust, persze amiket értek is. Angol,latin,német,magyar és magyarból kettő van. Azzal pedig, hogy ezt ide leírtam, ugyan annyit értem el, mint te ezzel a kérdéssel.
2011. júl. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Pfff, én aztán nem szoktam "bezzegezni", de azért az tény, hogy 10 éve, amikor utoljára ültem általános iskola padjában, még nem mertünk volna ilyen mértékben tirpákok lenni a tanárral, pedig mi sem voltunk angyalok.


Pedig elárulom, a Pál utcai fiúk nekem sem jött be annyira, meg sok kötelező volt, amit nem szerettem, pedig imádok olvasni, és akkor is sokat olvastam. Nem tetszett az Egri csillagok sem pl., meg nem tetszett Az aranyember sem (eleve Jókaival ki lehetne kergetni a világból), de ettől még nem értem meg, miért kell parasztnak lenni a tanárral. Benne van a tantervben, el kell olvasni, kész passz.

2011. júl. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

hogy ne legyen félreértés: mi tényleg nem voltunk bunkók egyik tanárral sem. És ami az olvasást illeti: mi szerettünk olvasni. Sok olyan kötelező volt, amiket valóban nagyon szerettünk elolvasni. Azokat is elolvastunk, amiket nem szerettünk, mert hát, nem akartunk buták lenni. Egyik ismerősömnek van egy lánya, aki 5 évvel fiatalabb nálam. Kitűnő tanuló volt ugyan, ennek ellenére butának tartottunk, mert utált olvasni. A kötelezőket úgy "futtatta át", hogy a könyvtárból kikölcsönözte a 'Kötelezők röviden' c. könyveket. Sokszor próbáltunk rávenni, hogy muszáj elolvasni ezeket. Én meg azzal próbáltam neki elmagyarázni, hogy nem szerettünk a Pál utcai fiúkat, mégis elolvastunk! Azt is mondtam neki, hogy a 'Kötelezők röviden' -sorozatokat akkor olvassa el, ha kiolvasta a könyvet és nem értett belőle valamit. Mi pl. elolvastunk ugyan a Bánk Bánt, de nehézkes volt nekünk, ezért utána is néztünk az ilyen könyvekben.

De ő hajthatatlan volt. Mondtam is neki, hogy milyen ciki lesz, ha kikérdezik majd, hogy ki írta pl. a Szentiván éji álmot vagy a Faustot? És miről szóltak azok? Mit fog erre felelni? De ő lesz*rt engem.


Ahogy az utolsó kommentelő is említette, hogy ő sem szerette a Pál utcai fiúkat. Az Egri csillagokat mi viszont szerettünk! Voltak, akik még egyszer elolvasták a nyári szünetben, mert nagyon megfogta őket. Akadtak, akik elmentek Egerbe megnézni a várat. Én is láttam. Felejthetetlen volt! :D

2011. júl. 3. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!