Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen könyveket ajánlanátok...

Milyen könyveket ajánlanátok egy leendő 9. es gyereknek?

Figyelt kérdés
Most megyek 9. be ,nem adtak kötelezőt ,de azért mégis olvasnék valamit ,ami a hasznomra vállna.
2011. júl. 3. 23:46
 1/10 Futurare válasza:
0%
Egy mai gyereknek, vagy egy húsz évvel ezelőttinek? Ablakzsiráf... esetleg Pokahontasz a délutáni órákban.
2011. júl. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jajj ,értelmes kommenteket vártam ,azért jöttem ide a kultúra részbe. Ilyen "Harry Potter","A gyűrűk ura"-kat egyáltalán nem olvasok, nem ilyen misztikusok kellenek ,hanem amit ilyenkor szoktak pl. az iskolába ajánlani.
2011. júl. 4. 00:04
 3/10 anonim ***** válasza:

Lesz kötelező, ez elől nem menekülsz. A helyedben ezeket forgatnám, persze az eredetit, nem a rövidítést :P

[link]

2011. júl. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi, többiek esetleg?
2011. júl. 4. 00:16
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
Wass Albert, Hamvas Béla.
2011. júl. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ha nem szereted a kötelezőket akkor én javaslom Robert Merle könyveit azon belül is a Francia história sorozatot, vannak benne enyhén pikáns jelenetek, meg egykét erőszak is de szerintem túléled. Létező történelmi korszakot ír le, minden van benne kémkedés szerelem csaták királyok szeretők művészet ékszerek szép ruhák, politika (16-17. sz). Vagy Rejtő, Rejtőt mindenki szereti :-)
2011. júl. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A válasz írója 46%-ban hasznos válaszokat ad

Légyszi írj címeket is ne csak írókat.

Utolsó: köszi ,amúgy jöhetnek kötelezők is ,de azokból is csak az érdekesebbek érdekelnének.

2011. júl. 4. 01:13
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó,szeretem a regényeket ,de nekem ami nagyon hosszú ,ahhoz nincs türelmem ,tehát az ilyen több kötetesek kilőve :S :D
2011. júl. 4. 01:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Szabó Magda: Születésnap

E.T.A. Hoffmann: Az arany virágcserép

Sam Taylor: Erdő Köztársaság

William Golding: A Legyek Ura

Jókai Mór: A lőcsei fehér asszony

Thor Heyerdahl: Tutajjal a Csendes-óceánon

Swift: Gulliver utazásai

Alexandre Dumas: A három testőr

Shakespeare: Szentivánéji álom

Verne: A tizenöt éves kapitány


Ezek még élvezetesek is, nem csak hasznosak.

2011. júl. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Leiner Laura: A Szent Johanna Gimi

Az első kötet címe: Kezdet

14-18 éves lánynak a naplója, humoros, tanulságos regény. Szerintem tetszeni fog.Összesen 8 kötetes, egy kötetben félév van.

2013. aug. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!