Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen magas volt József Attila?

Milyen magas volt József Attila?

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 13:12
1 2
 11/12 anonim válasza:
Kossuth Lajos biztos, hogy 180cm felett volt.
2021. júl. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Azt mindenki tudja, hogy minél visszább megyünk az időben, annál alacsonyabbak voltak az emberek, kisebbek az átlagmagasságok. Régebben(mondjuk 40 - 50 évvel ezelőtt) egy 180 cm-es ember kifejezetten magasnak számított. Ma egy 180-as férfi(főleg hogy a testarányok is változnak) maximum bő középtermetűnek számít. Igen, tudjuk hogy régebben is voltak 185 - 190 centis emberek, de nagyon ritka volt és akkor még ez extrém magasnak számított. Ma már egy 190 centis sem annyira extra magas...

Sokan azt mondják, hogy a Lillafüredi József A. szobor életnagyságú, ami teljesen baromság!!! Én 176 centi vagyok, és a könyöklő József Attila is sokkal nagyobb tőlem ott, tehát a szobor jóval a valós méreteken felüli, hacsak Józsf Attila nem 2 méter volt, 51-es lábbal, amit kétlek.


Szerintem József Attila( figyelembe véve a testarányait, valamint azt hogy kb. 90 évvel ezelőtt élt), nagyjából 170 centi lehetett, ami akkor kb. egy normál középtermetűnek felelt meg.

2023. márc. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!