Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » December 24. -ét miért kell...

December 24. -ét miért kell ledolgozni?

Figyelt kérdés
Az nem munkanap? Mert ha igen, akkor simán maradhatna: Munkanap: hétfő, kedd, szerda, csütörtök (21, 22, 23, 24); Ünnep, ill. szabadnap: péntek, szombat, vasárnap (25, 26, 27). Vagy 24 is ünnepnek számít? Mondjuk akkor sem kellene bedolgozni: Munkanap: hétfő, kedd, szerda (21, 22, 23); ünepp ill. szabadnap: csütörtök, péntek, szombat, vasárnap (24, 25, 26, 27).
2009. márc. 30. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
sztem jó így h le kell dolgozni egy szombati napon,mint h aznap dolgozzunk. Egy normális embernek 24.én még egy pár dolgot meg kell vennie az ünneore a boltba,ugy mint kenyér,tej,vagy az utlosó pillanatban elfelejtett dolgok. Meg aztán ha vki műszakba dolgozik,és pl délutános,14:00-tól 22:00ig dolgozik. Hogy legyen a családjával szent este?
2009. márc. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, munkanap lenne.

De mivel Magyarország lakosságának a többsége keresztény vallású, (nem zsidó, mohamedán vagy hindu, stb. akiknél a Karácsony nem ezekre a naptári napokra esik) ezért, nagyon sok Embernek, a Szenteste napja igen is,

Ünnepnek számít!

…a Szentestére való nyugodt készülődéshez nagyon kellett ez a nap!

(Nem egészen csak arról szól, hogy hány napon keresztül, nem kell egyfolytában dolgozni!)

2009. márc. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést a Szociális és Munkaügyi Miniszternek kellene felvetned, mivel ezt a rendeletet Ő hozta meg, és szerintem mi, egyszerű válaszadó polgárok, érdemben ezt nem-igen tudjuk megváltoztatni!

[link]

2009. márc. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!