Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Keresek egy verset de nem jut...

Keresek egy verset de nem jut eszembe a címe. Ismered?

Figyelt kérdés
Az van benne, hogy a költő nem tudja, hogy ő álmodja-e a pillangót vagy a pillangó álmodja őt. (Remélem jól emélkszem)
2011. júl. 9. 23:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szabó Lőrinc: Dsuang Dszi álma

[link]

2011. júl. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hát ez fantasztikus!

a vers is fantasztikus, és az is, hogy a kérdésedre 7 percen belül választ kaptál!! éjjel!!!

rögtön tovább is küldtem a verset a lányomnak, ő szereti ezeket az elgondolkodtató dolgokat

2011. júl. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! És ti amúgy mit gondoltok erről a versről?
2011. júl. 10. 12:42
 4/6 anonim ***** válasza:

második vagyok.

én azt gondolom, hogy nyugodt körülmények között hangosan, lassan fel kell olvasnom néhányszor. sajnos még akkor sem biztos, hogy teljesen megértem a mondanivalóját, pedig lehetséges, hogy pofonegyszerű, csak kicsit más szemszögből kell vizsgálnom.

ez a vers megtanít arra, hogy igyekezzek más szemével is figyelni a világot, és akkor többet is megláthatok.

a lányom egyelőre nem véleményezett, talán még nem is nézte meg az üzeneteit, de majd megírom, mit szólt hozzá!

a te véleményed is érdekel!

2011. júl. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok benne biztos, de én azért tartom érdekesnek ezt a verset mert szerintem van valami spirituális mondanivalója is. És arra nem tudok rájönni, hogy mi. Talán, hogy mindannyian valahogy egyek vagyunk. De nem hiszem, hogy csak ennyi lenne, de tényleg nem tudom mit akart ezzel a verssel igazából kifejezni. Vagy hogy egyáltalán akart-e valamit vagy csak én beszélem bele.
2011. júl. 11. 20:55
 6/6 anonim válasza:

nekem is nagyon tetszik ez a vers. elgondolkodtató

egyébként egy kis segítséget kérnék a verssel kapcsolatban: ti hogy ejtenétek ki ezt a nevet: Dsuang Dszi?

2013. ápr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!