Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a nőkre...

Miért van az, hogy a nőkre előszeretettel használják a 'gyengébbik nem' kifejezést (az 'erősebbik nem' ellentéteként), de a férfiakra még senki sem mondta, hogy 'csúnyábbik nem' (a 'szebbik nem' mintájára)?

Figyelt kérdés
Igen, én is tudom, hogy nem ez a legnagyobb probléma a világon, de most ez jutott eszembe és érdekelne az oka.
2011. júl. 15. 13:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%

A nők gyengébbek és érzékenyebbek mint a férfiak.

De csak általánosságba.


Mert nincsen csúnya ember csak nem szimpatikus.

Aki neked csúnya lehet másnak az ideálja.

2011. júl. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 ava87 ***** válasza:
100%
Szerintem kezdetben volt az, hogy erősebbik nem, gyengébbik nem, aztán kezdték használni ezt a szebbik nem kifejezést a nőkre, mert a gyengébbik megnevezés azért valahol negatív (bár általában igaz). Na meg egy nőre inkább mondják, hogy szép, mint egy férfira (rájuk azt mondják, hogy jóképű, vagy hasonló), de attól még ez nem jelenti azt, hogy a férfiak csúnyák a nőkhöz képest :)
2011. júl. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem érted, igaz?

Ilyen alapon a 'szebbik nem' kifejezést sem kéne használni, mert a szépség relatív...

De én akkor beszélek, hogy mivel a 'szebbik' ellentéte a 'csúnyábbik', ilyen titulusnak is léteznie kéne. Most nem az én ízlésemről van szó, én nem is szoktam alkalmazni ezeket a megnevezéseket, de ha a nők a "szebbek", akkor a férfiak a "rusnyábbak", nem?:D Tudom, hogy ez így hülyén hangzik, de gondolj már bele.


A második válaszolót meg én nem értem, mert ha a megnevezés kitalálója úgy gondolkozna, mint ő, nem valószínű, hogy kitalálta volna a megnevezést.:D

2011. júl. 15. 14:06
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
Én a férfiakra inkább az undorítobbik nem kifejezést használnám.
2011. júl. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Azért, mert a régi felfogás szerint csak a férfi az ember, a nő meg... nő. Ezért a nőkre aggattak más jelzőket, amivel lehet rájuk utalni, mert ugye az ember az férfit jelent.

Tehát a "gyengébbik nem", "szebbik nem" a nő szinonimája, hogy ne mindig nőt kelljen mondani. A férfiakra nem kell ilyen, mert a fentiek azért vannak, hogy a nőket elkülönítsék a férfiaktól (az emberektől).

Mára meg már csak szokásként maradt meg. És mivel régen sem volt szokás mondani, hogy "erősebbik nem", meg "csúnyább nem", ezért hát...

2011. júl. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A cél ugyebár csak a szóismétlés elkerülése vagy a kifejezésmód gazdagabbá tétele és nem a sértés.A "gyengébbik" szó nem sértő,a "csúnya" az igen.

A szebbik párja ebben az esetben nem az ellentéte.Két nem van.Ebből az egyik szebb.Ez nem jelenti azt,hogy a másik csúnya.Az egyik a szép,a másik a szebbik.Nem?......:)

2011. júl. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
14:21 meg ne vetítse ki minden férfira az egyéni traumáját.
2011. júl. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Persze, én ezt értem, de nem is mondtam, hogy a férfiak csúnyák lennének.:D

De ha én azt mondom, hogy XY szebb YX-nél, akkor az nyilván azt is jelenti, hogy YX "csúnyább" XY-nál, nem?:D

Amúgy a 'gyenge' mióta pozitív jelző?

2011. júl. 15. 15:47
 9/15 anonim ***** válasza:

És arra nem gondoltál, hogy van a szép nem (férfiak) és a szebbik nem (nők).

Két szép közül is van egy szebb, nem szokták viszont a másik szépet legúnyázni.

2011. júl. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
*Lecsúnyázni.
2011. júl. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!