Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A párom jobban emlékszik!...

A párom jobban emlékszik! Minek köszönhető?

Figyelt kérdés
A párom emlékezőképessége sokkal jobb mint az enyém, emlékszik a 7. osztályban elolvasott könyv tartalmára pontról pontra, a szereplőket is fel tudja sorolni. Én még a fél évvel ezelőtti dolgokra se emlékszem (persze a fontos dolgokra igen, de az ilyen mellékinformációkra nem, ő viszont mindenre). Édesapám szerint azért van ez, mert ő fizikai munkát végez, és nem tanult tovább, így nem terhelte le az agyát, és "van hely" az emlékeknek. Én egyetemista vagyok, úgy vélem jó ésszel megáldva s az emlékezés mégis gyatra nálam. Szerintetek is az az oka amit édesapám mondott?
2011. júl. 17. 10:49
 1/5 A kérdező kommentje:
22/L vagyok, a párom 24 éves
2011. júl. 17. 10:50
 2/5 ava87 ***** válasza:

Ez egy hülyeség :) Az agy attól fejlődik, ha használják (ezt persze nem zárja ki a fizikai munka sem).

Én pl. merem állítani, hogy az eddig olvasott könyvek 99.9999%-ára emlékszem, el tudom mondani a tartalmukat. Viszont mindig elfelejtem levinni a szemetet, vagy ottfelejtem a boltban, amit vettem. Ez szétszórtság. Azt is gyakran elfelejtem, hogy a lakáson belül miért indultam el :)

Ez inkább adottság, persze lehet fejleszteni.

2011. júl. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdekes. Én meg azt vettem észre hogy a férfiak azok akik nem emlékeznek dolgokra. De nem biztos. Én péládul szintén nagyon jól emlékszek dolgokra, a körülöttem lévő emberek mindig meg is lepődnek hogy te "ilyenekre emlékszel"? Sztem hülyeség amit leírtál egyénfüggő hogy kinek mennyire jó az emlékezőképpesége, ennyi az egész.

22/L

2011. júl. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valami genetikai cucc :)
2011. júl. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem apám nagyon durva... még régen úgy 6.ban volt kötelező nekem egy könyv és szóról szóra idézett a könyvből. Ez még oké viszont ő már 50 éves és olyan 13 évesen olvasta a könyvet utoljára... nagyon durvaaa xD néztem egyet én is. am szerintem is ez valami genetikai cucc (:
2011. júl. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!