Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szoktatok levelezni postai úton?

Szoktatok levelezni postai úton?

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. júl. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon jó kérdés, én már nagyon régen nem, sajnos. Sajnos azért, mert emlékszem, milyen izgalmas volt megírni, szépen beborítékolni, feladni és utána izgatottan várni kb.3 napot, hogy megkapjam a választ. Minden ismerősömnek e-mailje van, ezért már eszünkbe sem jut, hogy kézzel írjunk.

Jó, hogy eszembe juttattad újra fel fogom eleveníteni az írott levelezést. Lehet, hogy furcsállni fogják és majd megkérdezik, hogy nem jó a számítógépem ?:)

2011. júl. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én is levelezek most 2 ismerősömmel, de tök jó már :D

Nekem tetszik ennek az egész levelezésnek a procedúrája :)

2011. júl. 18. 22:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Még sose csináltam ilyet. Pedig biztos jó. De nem is mernék olyan "cikis" dolgokat beleírni, mint mondjuk egy mailbe, mert mi van, ha felbontja a postás, vagy elkeveredik útközben, az tök gáz, mert rajta van nevem-címem :S:S:D:D


20L

2011. júl. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A mailedet se nehezebb feltörni ;)
2011. júl. 21. 16:03
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Régen nagyon sokat leveleztem, pl. osztálytársaimmal nyári szünetben mindig váltottunk pár levelet. Nyaralásról is mindig levelet írtam a barátnőimnek. Illetve voltak külföldi, meg belföldi levelezőtársaim is, akikkel sosem találkoztam személyesen, csak leveleztünk. Nagyon szerettem ezt csinálni. De sajnos már elég régóta nem küldtem egyetlen levelet sem senkinek.

Vannak mondjuk külföldi levelezőtársat kereső oldalak, de az ott lévők 99.9999%-a e-mailben akar levelezni, nem postán.

Lehet, hogy velem van a baj, de én mailben nem tudok úgy levelezni, ahogy azt régen papíron, tollal tettem. Mailt akkor írok, ha valami fontosat akarok közölni valakivel, vagy küldeni akarok valamit, stb., de ott nem tudok így "beszélgetni". Mert nekem a levelezés egy beszélgetés volt anno, csak persze időben elnyújtva. De ez így, mailben nekem nem megy.

Arra már gondoltam, hogy barátnőknek jó lenne néha levelet írni, de hát igazából megírom, megkapja, elolvassa, aztán rám ír msn-en, vagy felhív telefonon, és ott válaszol úgyis, szóval nincs értelme.

Kár, én sajnálom, hogy ez a régi, nagy hagyományokkal rendelkező szokás már lassan tényleg a feledés homályába merült.

2011. júl. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon jó választ adtál. Kár, hogy ez a szokás lassan teljesen törlődik...én sem tudok úgy e-mailezni, mint ahogy egy levelet megírok.
2011. júl. 22. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!