Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A "basszus" egy vulgáris...

Ava87 kérdése:

A "basszus" egy vulgáris kifejezés?

Figyelt kérdés
Természetesen arra értem, amikor valaki indulatszóként használja. Csak mert én szinte állandóan mondom, mondjuk ha leejtek valamit, vagy mérges vagyok. Most meg itt ezen megy a "vita" itthon, hogy ez vulgárisnak számít-e, vagy sem, és nem tudunk dűlőre jutni :)
2011. júl. 19. 21:51
 1/9 anonim válasza:
Vulgáris, mert ez a "b*szd meg" egyszerűsített változata, ami ugye nem kérdéses. Eléggé határeset, de azért az.
2011. júl. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
és a basszus gitár is a b*sszameges gitár egyszerűsített változata? a basszusnak, meg a b*sszamegnek nincs semmi köze egymáshoz
2011. júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: ugyan ezzel érvelt a férjem.

Második válaszoló: ezzel érveltem én.

:D

Akkor eddig 1-1 :)))

2011. júl. 19. 22:05
 4/9 anonim ***** válasza:
a b*sszameg szalonképesebb változata, ugyanarra használjuk csak kicsit "finomabb", ugyanez a helyzet pld a damn/f*ck
2011. júl. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elég ostobenkó szokás basszusozni, de ha valaki még utána teszi azt is, hogy "-kulcs", akkor már a hányinger kerülget.
2011. júl. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azt sose mondom, hogy basszuskulcs :) Amúgy nem tudom, hogy jött, ez már reflex nálam. Tudom, hogy túl sokat mondom, próbálok is róla leszokni, csak azért azt nem akarom elhinni, hogy ez tényleg egy trágár kifejezés lenne. Maximum prolis egy kissé.

Oké, tudom én, hogy mi helyett mondjuk, de akkor ha azt mondom az "a p*csába" helyett, hogy "a csudába", akkor a csuda is trágár?

2011. júl. 19. 22:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, az. Ezt onnan tudod, hogy formalis korokben nem illik hasznalni.
2011. júl. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez igaz. De formális keretek között azt sem mondom, hogy "zsír", meg "király", ha tetszést akarok kifejezni (nem szoktam ezeket a kifejezéseket használni, csak példa), de attól még ezek sem számítanak csúnya szavaknak.
2011. júl. 20. 10:42
 9/9 anonim válasza:
100%
Első válaszoló vagyok. A basszusgitárban és a basszuskulcsban ezek nyilván nem trágár szavak, de káromkodásként azért használatos mert hasonlít a hangzása a már említett "b*szdmeg"-ra. Szóval kár szépíteni, ezekben a helyzetekben nyílván nem a kottaírásra gondolsz :D
2011. júl. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!