Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tennél a leskelődő szomszé...

Mit tennél a leskelődő szomszédok ellen? Semmi magánszféra nincs!

Figyelt kérdés

Bevezető, hogy értsétek: Szomszédunk háza a miénk intimitását erősen lerombolta. A felső szintjükön két hatalmas ablak néz pont a mi teraszunkra. Ültettünk már egy fát elé, így nyáron szépen takar a lombja, bár még nőhetne.. A házuk másik oldalán levő erkélyről is szép kilátás nyílik a panoráma felé, ám a mi kertünk és teraszunk felé szintén.. Ide is ültettünk oszloptujákat, de ezek sem érték még el a kellő magasságot.

A probléma: a jó időben gyakran tevékenykedünk a kertben, kertészkedünk, napozunk, jól érezzük magunkat. De a szomszéd család, akik eszméletlen irritálóak, állandóan figyelemmel kísérik azt, hogy mi mit csinálunk kint. Ha napozok, kijön a srác az erkélyükre cigizni, és közben bámul. Nem tudom, mit tegyek, hogy észrevegye magát? Csináltam már, hogy ránéztem, ledobtam a könyvet amit olvastam, és beviharzottam, de nem zavartatta magát más napokon sem. Már úgy vagyok vele, lesz@rom, de iszonyú idegesítő, hogy bámul. De ha csak ő lenne egyedül. Van egy bátyja, húga, és az anyja. Az apjuk nem él velük. A két srác és a haverjaik múltkor, mikor kertészkedtem, minden szégyenérzet nélkül mutogatott nekem, és rólam beszéltek. Amire szintén tennék magasról, ha csak ez az egy eset lenne.. De sorozatosan kifigyelik, hogy mi mit csinálunk kint. Van egy jacuzzijuk, pont a mi kerítésünk mellett, fél méter a kihagyás. Mikor ott ülnek, és szórakoznak, olyan, mintha a mi szobánkban menne a buli és a hangos beszéd, na arról nem beszélve, hogy a tuják között onnan mégjobb belátás nyílik ránk. Egyszerűen nem lehet mellettük megmaradni. Télen, mikor a srác lóg ki az ablakából, és az ablaka elé ültetett fánkon sincs lomb, simán belát az ablakon, hiába van rajta függöny, sötétítőt nem tudunk rá szerelni, mert rengeteg fényt ereszt be így is. Ő meg rezzenéstelen arccal, míg cigizik, bámul be, hogy mi zajlik bent. Miért nem lehet tisztelni a másik ember privát szféráját? Úgy utálom őket, hogy nemigaz. Vidéken élünk, nem messze Bp-től, úgy fél órára. Ők pár éve onnan költöztek ki, és hozták magukkal a bunkó szokásaikat is. Mióta itt élnek, egyszer nem csöngettek be köszönni, vagy bemutatkozni, szerintem ez lenne az alap, hogy az ember legalább köszönőviszonyban van azokkal, akik mellette élnek. Hogy hozzam a tudtukra, hogy elegem van abból, hogy semmibe veszik az intimitás iránti igényeim, és zavar, hogy hangosak hétköznap éjjelente a kerítés mellett, és hogy elegem van?


2011. júl. 27. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Integessél oda neki, ha bámulnak, hátha észreveszik magukat.
2011. júl. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj át, csöngess be, mutatkozz be - ha már ők nem voltak képesek erre - és szólj ezekért. Ne célozgass, hanem egyenesen mondd meg, mi a bajod velük. Ez az egyetlen megoldás, ami eredményre vezethet.
2011. júl. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csináld te is azt amit ők!Ha kiáll az erkélyre,te is állj ki,és nézd.Vagy csak úgy ülj ki a kertbe,és leskelődj te is.Őket is biztos zavarni fogja egy idő után:D Szerintem jó móka:))
2011. júl. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Irigyellek, hogy ez a legnagyobb problémád. Sajnos az van, hogy a saját kertjében/házában azt csinál, amit akar, és te is. Ő hallgathat zenét, te meg idegeskedhetsz. Ő bámulhat, te meg napozhatsz.

Nehogy már te akard megszabni, hogy élnek.

Ne foglalkozz velük. Ennyi. A függönyön át nem lehet belátni, csak ha ég a villany.

Az "intimitás" iránti igényedet elégítsd ki a lakásban, és ne csinálj úgy, mintha a személyes bosszantásodra költöztek volna oda. Elhiszem, hogy nagyon sajnálod magad, de felesleges.

Ha nem tetszik, költözz egy barlanba egy hegy tetejére.


Egy dologban van igazad: este 10 után csendnek kéne lenni. Bejelentheted őket a rendőrségen, bár kétlem, hogy bármi hatása lenne.


Bunkó emberek meg mindenhol vannak, nemcsak Pesten.

Egy vidéki

2011. júl. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát elhiszem,hogy milyen idegesítő lehet.Mi is a szomszédunkkal benne vagyunk egymás s*ggében,alig van 1 méter a kerítés meg a teraszuk között.A teraszuk pont úgy van elhelyezve,hogy ránk néz.Szinte az összes ablakjukból ide lehet látni hozzánk,de úgy hogy a kerítésünk elejétől a kertünk végéig,mindent lehet látni,pedig nem kis telkünk van.Nagyon bosszantó,még akkor is ha ők egyáltalán nem leskelődősek.
2011. júl. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Integettem már oda neki egyszer, amikor jobb kedvem volt, de nagyrészt felhúz azzal, hogy semmibe veszi azt az íratlan szabályt, hogy nem mászunk egymás szájába.


Nem akarom megszabni, hogy élnek, csak ne zavarjanak azzal, ahogy élnek. Én is megtehetném, hogy nekiállok direkt akkor füvet nyírni, amikor kint medencéznek, mégse teszem, holott a te logikáddal jogom van akkor és azt tenni, amit akarok, nehogy már megszabják, mikor nyírom a füvet. De ilyen mentalitással, hogy mindenkinek joga van azt tenni, amit akar, nem fog olyan helyzet kialakulni, hogy mindkét fél jól érezze magát.


Ne irigyeljetek, hogy ez a legnagyobb problémám, mert nem az, de jelenleg a legaktuálisabb, az oldal pedig nem azért jött létre, hogy ítélkezhessünk a kérdéseket feltevőkön, hanem hogy a kérdésre válaszoljunk.

2011. júl. 27. 11:03
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

figyelj, ők bunkók, nem tudsz rajtuk változtatni.

ültess minél több sövényt, tuját, fát, ami gyorsan nő. ennyi. mást nem tehetsz, mivel a szóból nem értenek.


ilyenkor néha örülök, h nem élek kertes házban :)

2011. júl. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Biztos tetszel nekik azért csinálják.Én a te helyedbe beszereznék egy távcsövet és azzal nézném őket idegesítés kép,úgy hogy ők is lássák,hogy te bámulod őket.Biztos szégyellik majd maguk.Egy idő után már nem leszel érdekes.
2011. júl. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!