Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lakásfelújításnál mit írjak...

Lakásfelújításnál mit írjak az üzenetbe?

Figyelt kérdés

Szeretnénk a lakásunkat felújítani, és mivel nem régóta lakunk csak itt, és még nem ismerem a szomszédokat, gondoltam, nyomtatok egy fecnit, hogy felújítjuk a lakást, és bocs a zajért, koszért, majd bedobálom mindenki postaládájába.

Mit írjak a cetlire? Rá kellene írni, meddig tervezzük a felújítást? Hogy a magunk csinálta koszt összetakarítom, vagy ez nekik is természetes? Mert ugye alap, hogy megcsinálom. Hogy helyileg melyik lakásban vagyunk, és egyáltalán kik vagyunk?

Férjem szerint felesleges, mondván úgy is látják, hogy pakolunk, de szerintem egy kedves gesztus lenne. Talán ezáltal még valamelyik szomszédot is megismerhetnénk.

Ti dobálnátok/ dobáltatok anno ilyen üzenetet a postaládákba? Mit írtattok rá?


2011. júl. 28. 08:33
 1/7 anonim válasza:
100%
Nálunk a lépcsőházba szokták kiragasztani. Ált. odaírják, hogy meddig tart, és melyik lakásban, és elnézést kérnek a kellemetlenségekért.
2011. júl. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem dobj a pasik szerint ilyesmi felesleges,de ha látják a szomszédok hogy betörnek azért jó ha valaki hívja a zsarukat.
2011. júl. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem illendőbb, ha becsöngettek a szomszédokhoz. Így legalább alkalom nyílhat egy kis csevejre. Én ezt tenném a cetlik helyett. Az írásodból nem derülne ki milyen vagy.

Tehát, ha mondjuk nekem dobnál be egy levelet, akkor elolvasnám, mondanám magamban, "oké" és ennyi.

De, ha becsöngetsz és kedvesen elmondod mi a helyzet, annak tökre örülnék, és azt mondanám, hogy "fúú milyen jó fejek az új szomszédok":)


23n

2011. júl. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem személyesebb, ha külön bedobod mindenkihez, vagy mindenki ajtaján becsúsztatod, esetleg az ajtórésbe tűzöd.

Leírnám benne, hogy mettől meddig tart, napi szinten is, x órától y-ig nagyjából, és elnézést kérsz a kellemetlenségért. Ne görcsöld túl, mindenki tudja, hogy a felújítás kosszal jár, és gondolom nekik is evidens, hogy összeszeded, ezt nem írnám bele. És hogy bármi kellemetlenséget tapasztalnak, amiről nem tájékoztattad őket előre, szóljanak bátran a nyugodt egymás mellett élés érdekében. Így talán többet is elnéznek, mert korrekt voltál velük szemben, szerintem igyekeznének ők is azok lenni veletek szemben. Sokkal jobb, mint egy kiragasztott papír, amit nagyrészt nem sokan olvasnak el.

2011. júl. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a faliújságra szokták kitűzni ilyesmit:


Tisztelt lakótársak!


Augusztus 12.-től előreláthatóan 4 napig lakásfelújítási munkák zajlanak a 15. lakásban. A zajért és egyéb kellemetlenségekért előre is elnézésüket kérjük.


Kovács család

2011. júl. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a lépcsőházba ragasztották ki az új lakók, kb ezt írták rá, amit te is tervezel, hogy felújítanak, bocsi a káoszért, zajért meg kellemetlenségért. Azt nem írták, hogy feltakarítanak maguk után, szerintem az egyértelmű.

Szerepelt a papíron az is, hogy melyik lakásban történik a felújítás, aláírásként ott szerepelt a férfi teljes neve, meg a telefonszáma - ez utóbbi azért, hogy ha valakinek reklamálni valója volna, megtehesse. Volt is egy anyuka, aki felhívta őket egyeztetni, hogy mikor szokta altatni az újszülöttjét, és tényleg rendesek voltak az új lakók, mert akkor nem álltak neki falat fúrni, hanem csendesebb munkákat időzítettek olyankorra.

Szerintem szép és "hasznos" gesztus, elvégre ott akarsz majd élni azok az emberek között.

2011. júl. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Számomra azért lenne fontos, mert ahogy néztem, a pincében kb 20 babakocsi van, és a közös képviselőtől megtudtam, elég sok a pici a házban.

Köszönöm a válaszokat!

2011. júl. 28. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!