Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyhogy muszlimok éltek...

Pro Patria kérdése:

Hogyhogy muszlimok éltek Pesten a 13. században?

Figyelt kérdés
[link]
2011. júl. 28. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Voltak kisseb közösségek, leginkább kereskedők voltak.

Történelemkönyvekben párszor találkozni velük. Talán izmaelitáknak vannak említve, vagy ilyesmi.

2011. júl. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2011. júl. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ez most meg fog rázni, de nem csak Pesten, hanem egész Magyarországon éltek.

Az Árpád-kor nagy részében éltek muzulmánok a Magyar Királyság területén és a magyar királyok szívesen fel is használták őket katonaként Bizánc ellen.

Ha másért nem is, azért, mert nem támadtak hitbéli aggályaik keresztények megtámadása miatt, mivel ők nem voltak keresztények.

Van is egy arab forrás, egy arab utazóról, aki bejárta Belső-Ázsiát valamikor az Árpád-kor idején (szégyellem, de most pontosan nem tudom megmondani, hogy mikor) és tett egy kis kitérőt Magyarországra is. A leírásából pedig jól látszik, hogy Magyarországon akkoriban virágzott a muszlim élet.

Csak később kergették el őket.

Hogy Pestre konkrétan hogy kerültek, azt, látod, nem tudom. De ha már az egész országban éltek itt-ott, akkor miért meglepő, hogy Pesten is?

2011. júl. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves első!

Igen. De nem csak az izmaeliták voltak Magyarországon muzulmánok.

Böszörmények néven is lehet találkozni velük a forrásokban.

2011. júl. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A mek alapján revideálom az álláspontom. Viszont én gyakrabban találkoztam a böszörmény megjelöléssel muzulmán vallású emberekre, mint az izmaelitával.

Legalábbis ebből a korból.

2011. júl. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Árpádék bejövetelétől elég sokáig éltek muzulmánok Magyarországon. Ahogy előttem is mondták izmaelita és böszörmény néven.
2011. júl. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 17. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!