Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek érteném a Kereszta...

Szerintetek érteném a Keresztapa c. filmet? 16/L Vagy nekem még korai, nem jönne át a lényeg?

Figyelt kérdés
Mivel sokszor hallom ezt a filmet, többség már alapfilmnek titulálja el, gondoltam letöltölm, és megnézem, de lehet nem érteném, és csak ülnék unalmasságomban a monitor előtt.
2011. júl. 30. 15:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Én elaludtam rajta második nekiugrásra is. Értettem a történetet, de borzalmasan utáltam, hogy mondtak 200 nevet, amiből 20 ember szerepelt a filmben össz-vissz. Szeretem a klasszikus filmeket, sőt olyanokat is amiket mások nem értenek, de a keresztapát egyszerűen nem szeretem, nem tudom mit értékeltek ennyire fel benne, hogy IMDB-n is a 2. helyen van, szerintem nem jó film... A szinészek jók benne, de ők sem olyan karaktereket játszanak, amik teljesen rájuk illenek. Nézd meg inkább a Sebhelyesarcút, vagy a Kánikulai délutánt, iszonyú jó film mindkettő és Al Pacino a főszereplő bennük.


17/F

2011. júl. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

nem egy művészfilm, hogy valami belemagyarázott "felfoghatalna mélységű" próbáljon átadni, szóval persze, hogy értenéd - szimplán "csak" a filmtörténelem talán legjobban megcsinált és eltalált filmje, zseniális stílussal és hangulattal, rendezői és színészi teljesítményekkel.

Biztos vannak néhányan, akiket nem fog meg, lehet, hogy neked se jön majd be, de egy próbát szerintem mindenképp érdemes tenni vele, mert valóban alapmű. Ha más nem, már csak azért is, elég sok része szállóigévé vált, és ha találkozol ezekkel, akkor tudd, hogy honnan jönnek.

2011. júl. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Sebhelyes arcút, azt pont a keresztapa előtt töltöttem le, de még azt sem néztem meg, akkor azthiszem belekezdek,

azért a többiek válaszát is várom

ment a zöld!

2011. júl. 30. 15:46
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
ja, 24/f, de amikor először láttam, akkor én se lehettem sokkal idősebb (ha egyáltalán), mint a kérdező, vagy az első válaszoló.
2011. júl. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm

neked is ment a zöld

2011. júl. 30. 15:48
 6/15 anonim ***** válasza:
46%

15:36 vagyok


Igazából nem mondom, hogy a keresztapában rossz a színészi játék, mert igen is jó, de nekem a hangulata taszító és a képi világa is, túlzottan komor, szerintem a valóságban sem ilyen sötét a maffia, csupán szélsőséges és morbid.

A Sebhelyesarcú és a Kánikulai délután azért jobb szerintem, mert egyrészt a képi világ százszor jobb, másrészt Al Pachino jobban kikel magából színészileg, sokkal jobb a játéka és a zenék sem olyan lehangolóak, mint a keresztapában.


Most, hogy belegondolok, ahhoz, hogy megöljünk egy depresszióst, csak a keresztapát kell megnézetni vele.

2011. júl. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
ebben nagyon nem értünk egyet, de hát ez van, sokat kezdeni nem tudunk vele. Én minden tekintetében, rezdülésében a világ valha készített egyik legjobb filmének tartom, és a világon vagyunk ezzel jó néhányan, de törvényszerű, hogy olyanok is legyenek, akiknek meg nem jön be annyira.
2011. júl. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

15:52 vagyok


16:02

Igen, természetesen elfogadom az álláspontod. Úgy vélem a filmek két hatalmas hibát követhetnek el, ha nagyon valószerűtlenre készülnek, vagy ha annyira valószerűre, hogy az már valószerűtlen. A keresztapa a második kategória.


Mindemellett éttermes és a sorompós jelenet az egyetlen a filmben, ami remek és le a kalappal előttük, de nem teszik túl a "Bonnie és Clyde" végi mészárlós jelenetet semmilyen szempontból.

2011. júl. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nézd meg nyugodtan, csak figyelj jól oda, hogy értsd a cselekményt.

Én, amikor először láttam, olyan 17-18 éves lehettem, őszintén szólva nem értettem teljesen, de nem azért, mert olyan érthetetlen, hanem mert kissé számomra szövevényes. Nekem tipikusan olyan film, amit többször is meg kell néznem :) Persze úgy nagyjából megvan a sztori, csak néha volt, hogy elvesztettem a fonalat.

2011. júl. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, midenkinek ment a zöld (:
2011. júl. 30. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!