Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi ez az idézetmánia? Honnan...

Mi ez az idézetmánia? Honnan jött ez a sok okoskodás, nem unalmas már?

Figyelt kérdés

Akármerre nézek a neten, idézetek tömkelege, idézetek a szerelemhez, idézetek szakításhoz, idézetek csak úgy, idézetek csak neked... Idézethalmaz mindenhol.

Ennyi okos mondás a világon sincs már, a felének nincs is szerzője. Ezek már inkább okoskodások, soknak a szintje megüti azt a szintet, hogy: "Kék az ég és a fű zöld." (Én)


Na most akkor tessék ezt az örökbecsűt tőlem is idézni!


Amit még nem bírok: tinik nyavalyognak a facebookon a nagyonokos idézeteikkel. A Phrases alkalmazás HÁROMNEGYED RÉSZE IDÉZET! Fel kell, hogy világosítsam a gyerekeket, hogy ezektől a kamuidézetektől nem látszanak okosabbnak, csak idegesítőbbnek.


Persze egy valódi filozófus vagy irodalmár idézettel semmi bajom, de azokat se kell úton-útfélen hangoztatni. A félműveltség felsőfoka már, ami itt megy az idézetekkel.


Ti hogy látjátok?


2011. aug. 2. 23:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Kék az ég és a fű zöld" (Te)


Egyébként nem is szeretnék semmit hozzáfűzni, maximálisan egyetértek az álláspontoddal.

2011. aug. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

>> maximálisan egyetértek az álláspontoddal...


Milyen az, amikor nem maximálisan értesz egyet ? Vagy beszélnél inkább magyarul ?

2011. aug. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

honnan jött? hát sokan valami szépet és okosat akarnak a nagyérdemű elé tárni

nem unalmas már? kinek mi, nekünk igen, nekik nem.

... és? nem tudsz mit tenni, nemde? éld a saját életed, ahol nincsenek elcsépelt idézetek.

2011. aug. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Micsoda gondok! XD


Talán ráérnek, vagy unatkoznak, vagy szeretik az idézeteket, vagy értékesnek találják őket és másokkal is meg akarják osztani, vagy csak olyan hangulatuk van.


Van ez ellen egy jó módszer, hogy ne idegesítsenek: nem kell nézegetni a Phrases alkalmazást és nem kell olyanokat ismerősnek jelölni, vagy visszajelölni, akik a te nézőpontod szerint nyavalygós, félművelt tinik így az üzenőfaladat sem fogják ellepni az idézetek.


Én úgy látom, hogy én inkább a valós problémákkal foglalkozok.

2011. aug. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

23:22-es: az első válaszoló arra értette, hogy maximálisan egyetért a kérdezővel, hogy akár ő is leírhatta volna ugyanezt. Hogy hogyan lehet másképp egyetérteni? Mondjuk részben... mielőtt okoskodsz, olvass és gondolkozz.


Engem egyébként hidegen hagynak, sok szép gondolat, idézet van, de csak kevés, ami emlékezetes is valamiért számomra. Ne húzd fel magad ilyen apróságokon.

2011. aug. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én msn-en szeretem olvasgatni a mindenhonnan lenyúlt bölcsességeket :D én annyit szoktam kiírni, ha esetleg rám tör a vágy, hogy valamit idézzek: [lopott idézet]
2011. aug. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de a Demotiválót leszámítva nem zavar. Azon lassan alig találni értelmes postot a sok hülye idézet miatt.
2011. aug. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én szeretem. Néha jó olvasgatni, főleg, ha találok olyat, ami rám illik. Érzel valamit, te nem tudod megfogalmazni, de más előtted megtette... És az olyan érzés, hogy nem vagy egyedül, éreznek, éreztek így az emberek.

Más: én is csak egy tini vagyok, de szeretem olvasgatni a Phrases által kidobott idézeteket. Szépek. És nekem is van pár mondat (egy idézet, fúúúúj), ami néha erőt ad, hogy folytassam.

Foglalkozz a saját dolgoddal...

2011. aug. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nekem már 1-2 éve elegem van ebből, hogy minden sarki alkoholista filozófus

ennél már csak az röhejesebb, amikor csöcsvillantó 30-40éves kislányok idézgetnek a lélekről meg hogy a külső nem számít...

telerakják az adatlapjukat mindenhol művészi, elvont zenével, képekkel, szöveggel, de társalgási képességük megáll a sziamizu korodhonnan szintjén.


nem az a baj ha valaki egyszerű ember, vagy nem tudja kifejezni magát, hanem ha okoskodni akar mások idézeteivel, ami teljesen ellentétes a viselkedésével.


mellesleg hiába lehetne jó író popper péter, már a könyökömön jön ki, hogy minden ember rájött az élet titkára, de valahogy még mindig az emberiség 90%a görcsösen hajkurássza a boldogságot...

2011. aug. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én szeretem az idézeteket, vannak olyanok amiket többször is elolvasok és jó érzés, hogy volt más is akinek hasonló gondjai voltak.

És néha jól jönnek a bölcsességet tartalmazó idézetek is. Nálam főleg ezek a tetszetősek. De másféle idézeteket is szívesen elolvasok. Van ami abszolút illik rám.

Egyébként meg mit foglalkozol te ilyenekkel? Ha annyira okosnak tartanád magad, akkor rájönnél, hogy nem kell ezekkel foglalkozni, ha nem érdekel. Így legalább nem idegesíted magad feleslegesen. Tovább mész és ennyi.

2011. aug. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!