Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kutyaevés és egyebek. Miért...

Kutyaevés és egyebek. Miért ilyen buták, érzelgősek és szemellenzősek az emberek?

Figyelt kérdés

Egy "kedves és értelmes hölgy" hasonló társaival azon ömlengett, hogy aki kutyát eszik, az beteges ember, állatkínzó, mert a kutya intelligens állat, stb...

Aki pedig nem ugrott mocskolódni a kutyaevőkre, azt lepontozták, kimoderálták.


Mi ez a véleménydiktatúra? Miért nem képesek egyesek elfogadni, hogy mások másképp gondolkoznak, vagy mást esznek? Nagyon szomorú látni, hogy a nyitottabb gondolkodású embereket elítélik, mert próbálnak megérteni különböző embereket.

Elébevágok: senki sem támogatta közülük az állatkínzást.


2011. aug. 5. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez mindig így van.
2011. aug. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez pont egy durva példa, de a tipikus ilyen állat kérdésekben, ha valami ellentmondás van neki esnek az ember torkának. Elküldik mindenhova, halálukat kívánják. Azért szerintem ez a két véglet, valószínűleg valamelyik életszakaszukban trauma érte, így nem képesek nyitni az emberek felé, és egy állaton töltik ki a szeretetüket. De számtalan oka lehet.
2011. aug. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

teljesen igazad van kérdező. Mindenhol mások a szokások, mást esznek.

Az arabok pedig azon szőnyülködnek hogy mi disznót eszünk, Indiába pedig a tehén a szent állat.

2011. aug. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Valaki belinkelné ezt a kérdést?
2011. aug. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az érzelem elvakítja az embereket, és ezt függetlenül erre a kérdésre írtam az összes mondandómat, hanem a hosszú idő alatt megfigyeltek alapján. Ez a kérdés baromság, mert nem elfogadott a kutya evés, de a kérdés többi része rendben van. Ennyi erővel, ha fordított helyzet lenne akkor a marhákért sírnának az emberek, vagy a sertésért. Nincs kultúrája, szimplán ezért.
2011. aug. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

Megérteni meg lehet őket, de attól még elfogadni nem kell. Ez itt Európa, és mi itt nem eszünk kutyát. Pont. Aki otthon eszik, annak egészségére, tőlem a csóró kínai annyi shar-pei-t zabál meg ahányat csak akar, de itt ezt a jó szokását le kell hogy vetkőzze, mert ez itt Európa, és mi itt nem eszünk kutyát. Pont.


Soha nem azzal van a bajom hogy bizonyos emberek másképp gondolkoznak mint én, más szokásaik vannak, hanem azzal hogy fogja magát a kínai, eljön ide, és elvárja hogy az ő kis szokásait itt mi elfogadjuk és toleráljuk, kvázi nézzem végig ahogy kutyát eszik. Nagy lóf@szt !! Otthon egyél kutyát, ne itt.


Szóval egy mondatban összefoglalva: Szerintem az a baj, amikor egy másik országból érkezett, vendégként megtűrt kisebbség megpróbálja rákényszeríteni a kultúráját és a szokásait az őt megtűrő többségre.

2011. aug. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt meg már megtanulhattad volna, a többség győz. Hiába ésszerű az érved, ha az adott társaság azt ellenzi, mert szembeütközik a véleményükkel. Nincs semmi diktatúra.
2011. aug. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

én azt utálom, hogy akik akkora hatalmas nagy állatvédők itt előadják magukat, utána meg meg elmennek és kimossák a ruhájukat persillel, megmossák a kezüket dove szappannal a hajukat meg pantennel, és eszükbe sem jut, hogy ezeket mind állatokon tesztelik, élőlények százezrei halnak meg, mire ez mind elkészül...itt kezdődik az állatvédelem a mi szintünkön, hogy ezeket nem veszem meg, ugyanúgy, mint a bundát, vagy mittudomén....

szerintem amúgy a disznó is van annyira intelligens, mint a kutya...

2011. aug. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"nem képesek nyitni az emberek felé, és egy állaton töltik ki a szeretetüket. De számtalan oka lehet."


igaz, erre nem gondoltam, hogy lényegében a saját egzisztenciájukat védik tudat alatt az által, hogy mindenkit támadnak, aki csak gondolatban is veszélyeztetheti a kedvencüket.


"Az arabok pedig azon szőnyülködnek hogy mi disznót eszünk, Indiába pedig a tehén a szent állat."

ehhez szerintem nem kell különleges műveltség, hogy ezt valaki tudja, főleg hogy az illetőnek állítólag vannak is ilyen ismerősei, mégsem képes elfogadni a kulturális különbségeket. ráadásul szinte minden második ember így reagált, és ők is le lettek pontozva, mert "a kutya érzelmileg intelligensebb minden állatnál".


" Valaki belinkelné ezt a kérdést?"

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

nézd végig magad, hogy miket írt a kérdező. szerintem már azok a hozzászólások is rég moderálandók lettek volna (mások kollektív mocskolása és hasonlók), viszont a kérdezőt nem lehet feljelenteni, gyakorlatilag kakas a saját szemétdombján.


"Az érzelem elvakítja az embereket"

ennyire? hogy a többség 20%ra le tudja pontozni a nem egyetértő válaszokat, és kimoderálnak párat? azt hittem egy fokkal ennél értelmesebbek az emberek, pedig eddig sem voltam róluk jó véleménnyel


"Ez itt Európa, és mi itt nem eszünk kutyát."

ez talán merész kijelentés így mások nevében, de a témában a kínaiakról volt szó.


"Nagy lóf@szt !! Otthon egyél kutyát, ne itt. " már megint azok az érzelmek


"Szerintem az a baj, amikor egy másik országból érkezett, vendégként megtűrt kisebbség megpróbálja rákényszeríteni a kultúráját és a szokásait az őt megtűrő többségre."

ez furcsa kérdés, mert a kulturális dominancia nagyrészt a történelemben végig így működött. a magyarok sem a közelkeletre telepedtek le hogy keresztények legyenek. ma már nyoma sincs az európai vallásoknak, leginkább kényszerrel terjesztették a rómaiak. aztán itt van az eu és a nemzeti unikumok, különböző országok törvényei, emberek keveredése...


"Azt meg már megtanulhattad volna, a többség győz."

ezt eddig is tudtam, csupán azon lepődtem meg, hogy ez a többség. az arányokat tekintve 4 emberből 1 az, akinek nyitott a gondolkodása, tehát 100 emberből 75 hülye?


"szerintem amúgy a disznó is van annyira intelligens, mint a kutya..."

a tudatos vásárlással egyetértek, ebbe beletartozik az is, hogy ne üzemi csirkéket vásároljunk, és ehhez hasonlók.

az pedig egyértelmű, hogy a kutya nem a legintelligensebb állat a világon, mert ilyen gondolkodási alappal meg kellene ennünk a szellemi fogyatékosokat és a gyerekeket is, és ugyanúgy lehet egy disznó vagy egy csirke is a házikedvence valakinek. persze ezt azzal a téves állásponttal akarják igazolni, hogy a csirkék meg a disznók buta állatok. egy kutya is buta állat maradna, ha nem tanítanák be.

2011. aug. 5. 13:20
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..


Itt a link érdemes elolvasni. Én személy szerint arról beszéltem és még jó páran, hogy azt még megértjük , hogy egy másik nép kultúrájába az is belefér, hogy kutyahúst egyenek, de azt nem, hogy miért kell a kutya levágása előtt primitív módszerekkel élve megnyúzni, megkínozni a bernáthegyit stb. Minden állatot sajnálok, pl. disznót ugyanolyan intelligensnek tartom, mint a kutyát stb. Én magam nem vágok disznót.

Elborzadok az emberi kegyetlenségen és butaságon, és azon is ahogy képmutatásnak tartják azt, ha az ember nem tartja elfogadhatónak,ha primitív élvenyúzással teszik a kutyahúst finomabbá stb és a kozmetikai szerekkel jönnek, ezzel palástolva az érzéketlenségüket és sötétségüket. Én jó magam csak olyan kozmetikai szereket használok, amin nem végeztek állatkísérletek. És nekem nincs bundám, pedig lehetne, mert pont most kapnék egy ismerőstől, de nem kell. Pedig már azzal nem tudnám feltámasztani az ezüst rókát(!)


Valószínű a kérdésben magadról beszélsz és téged moderáltak ki. De nem csodálom egy érzéketlen sötét tahó vagy!!! Elég sajnálatos, hogy az egész történetből azt vontad le, hogy az egódat megsértették és még mindig a azt nyalogatod. A bicska kinyílik a zsebemben az ilyen emberektől /EMBEREK???/

2011. aug. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!