Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy 11 évesnek érdemes színház...

Egy 11 évesnek érdemes színház bérletet venni?

Figyelt kérdés

Mi szeretnénk járni a férjemmel, a kicsit nemrég fogadtuk örökbe.


Lekötné őt? Azt mondja, hogy igen, de félek, hogy egy opera alatt unná magát. Mi szeretnénk, ha járna!


Előre is köszönöm annak, aki válaszol!


2011. aug. 7. 18:56
 1/9 anonim válasza:

Szerintem nem érdemes neki. Ha olyan darab van, ami tetszik neki, arra tudtok jegyet venni. Én imádok színházba járni, de azért van 1-2 bérletes darab, amit biztos hogy nem néznék meg (anyukáméknak van bérletük). Olyanok is vannak, amit meg se értene egy 11 éves gyerek.

16/L

2011. aug. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem még nem. Először meg kell vele szerettetni a színházat, olyan darabokra elvinni külön, ami neki való, az ő korosztályának szól. Színházba mindenképpen vinném. De ha számára érdektelen, vagy érthetetlen darabokra cipelitek el, akkor később sem fogja érdekelni a dolog. Viszont ha már most megszereti, akkor később is tudja majd értékelni.
2011. aug. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem. Én 17 éves létemre is elaludtam az operába, nem, hogy még Ő.
2011. aug. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én jártam felsős koromban 10-14 éves koromban színházba, bérletem is volt. Persze azok felnőttelőadások voltak, némely tetszett, némely nem.
2011. aug. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen színház. Operába szerintem ne. 15 évesen voltam az Operában, de se nekem se az osztálytársaim 90%-ának nem tetszett.
2011. aug. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 ava87 ***** válasza:

Az attól függ, miket lehet az adott bérlettel megnézni. Az opera általában nem köti le az ilyen fiatalokat.

Inkább akkor már külön jegyet vegyetek neki, ha olyan darab van, ami őt is érdekelheti. Én 11 évesen a musicaleket szerettem, mint mondjuk a West Side Story, vagy a Jézus Krisztus Szupersztár (bár az inkább rockopera, a műfaji meghatározásban nem vagyok biztos), ezeket zeneileg is, történetileg is könnyű befogadni egy ilyen korú gyereknek.

Meg az olyan színdarabok lehetnek még neki valók, amik az ő korosztályának szánt olvasmányokon alapszanak.

2011. aug. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha értelmes gyerek, akkor igen. Ha hülyegyerek, akkor nem. Azt neked kell tudnod, hogy melyik kategóriát erősíti a lurkó.
2011. aug. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hogyne lenne érdemes. és kicsi koromban még jobban i szerettem a színházat, mint ma.
2011. aug. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! Eléggé komoly nagylány már. :)
2011. aug. 16. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!