Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Balog vezetéknév cigány?

A Balog vezetéknév cigány?

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Ilyen nincs, hogy ez cigány név ez meg nem cigány!!! Mért, az Egri csillagokban a kis Balogh Balázs tán cigány volt??? :D

(Mondjuk a Kolompáron már én is elgondolkodnék. ;)

2011. aug. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 tetris ***** válasza:
55%

Van egy tuti módszer, hogy megtudd cigány-e az illető. Tehát: Odamész a Baloghoz, és belenézel a képébe. Ha igen lesült a napon, sötét színű a szeme, sanda a tekintete, fogai hiányosak, lehelete piaszagú, haja zsíros, ha ápolatlan, visszataszító érzéseket kelt benned, akkor a Balog bizony minden valószínűség szerint cigány.

Na, de ha a Balog jólfésült, tiszta, ápolt, kulturált megjelenésű, európai kinézetű, és határozottan embernek tűnik, akkor legnagyobb valószínűség szerint nem lehet citány.

2011. aug. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Esélyes, de nem feltétlenül.
2011. aug. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
a rostás, lakatos, oláh ezek inkább
2011. aug. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

állítólag egy úgy lehet megkülönböztetni hogy valaki cigány-e vagy sem hogy pl a lányok hamarabb érnek és ilyen 13 évesen már akkora csöcsük van mint fejük .. az egyik oztálytársam valszeg cigány.

balognak hívják,sötétebb a bőre,és akkora melle van mint a feje.

állitólag utálja a cigányokat,de kiváncsi lennék,mit szólna ha elmondanám neki hogy ő is az ;D

13l

2011. aug. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
én ismerek egy rostást és ő nem cigány, nővéremnek meg volt oláh osztálytársa egy szőke sápadt fiú!
2011. aug. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

20:06!

Én ismertem már Rostást, Lakatost, Oláhot és egyik se volt cigány. Ettől függetlenül gyakori név köztük, ahogy a Balog is.

2011. aug. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 yuda ***** válasza:
Ismerek egy Balogh nevű roma családot.
2011. aug. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
jajj ne legyetek már ennyire földhöz ragadtak, nem azt mondtam, hogy minden rostás cigány, de ezek gyakori nevek náluk.. -.-" ....
2011. aug. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

Nehéz megállapítani,de ha azt nézzük,hogy hány fehérnek,és hány cigányak Balog a neve,akkor rájövünk,hogy "cigánynév". A legtöbb Balog cigány származású. (az Egri csillagokban nem volt cig. a Balog,de mivel egyikőnk sem találkozott vele nem tudhatjuk pontosan:)

Amúgy... A cigánynév (mielőtt megint okoskodna valaki) NEM hivatalos,bár vannak hagyományos cigánynevek (Orsós,Lakatos,Rézműves,Kolompár,Bangó - Jennifer,Klaudia stb...) de vannak olyan cigánynevek,amire azért mondjuk hogy cigánynév mert több fordul elő az adott név tagjai között cigányokból,mint nem cigányokból. Itt van pl. a Horváth név. Nagyon érdekes név,hiszen mind cigány,mind félcigány,mind magyar emberek neveiben megtalálható.. Viszont a Horváthnál nem jelenthetjük ki ,hogy cigány név,hisz ebből jócskán kevesebb van az Ő körükben. Amugy miért van az,hogy ezen az oldalon mindneki a cigánynevekre kíváncsi? Írd be a keresőbe,hogy cigány,és láthatod,hogy kb 100 kérdés jön ki ezzel kapcsolatban.

2011. aug. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!