Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarorszag melyik resze a...

Magyarorszag melyik resze a legszebb, legfejlettebb? Legszebb kis es nagyvarosok? Europai jellegü varoskep?

Figyelt kérdés
A Dunantul vagy Budapest környeke a legszebb? Vagy az Eszaki-Közephegyseg? Mely varosok szepek? Visegrad? Esztergom? Gödöllö? Eger? Györ? Vagy a Balatonnal jobb es szebb az elet? Kivancsi vagyok, ki hol elne ma az orszagban legszivesebben?
2011. aug. 14. 21:47
 1/9 anonim válasza:
100%

Az ország minden részében van valami gyöngyszem.

Boldogulás szempontjából eléggé főváros koncentráltak vagyunk, meg a nyugati országrész ami fejlett.

2011. aug. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszt, miert gondolod, hogy a nyugati orszagresz fejlett? En eddig amit lattam, nem gyözött meg. Minel inkabb az osztrak hatar fele mentem, annal több lepusztult hazat talaltam. Vagy csak en latom igy? Kinek mi a fontos? A jo levegö, szep környek, kedves emberek, vagy a penz könyebb megszerzese, akkor is ha roszabb helyen kell elnie? A turistak pedig nem mennek Budapesttöl tavolabb, mert azt hiszik, hogy ott mar minden roszabb. Pedig milyen szep helyek vannak pl. Miskolc környeken...nem igaz?
2011. aug. 14. 22:13
 3/9 anonim válasza:

Én dél-alföldi vagyok, mindenkitől azt lehet hallani, hogy Sopron környékén más.

Nem tudom miért, de én valamiért azt hiszem, mintha a Duna kicsit választóvonal lenne.

2011. aug. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen, ez a borzaszto...mindenki Budapestre vagy a nyugati orszagreszekre menekül, hisz ott van több penz, legalabbis igy gondoljak. Pedig gyönyörü varos pl. Szeged is, de mivel tavol esik Bp-töl, nem olyan felkapott mint pl. Sopron. Nekem Sopron sem szebb, igaz ott mar nagyon sok osztrak is el, ezert alpesies a hangulata. Györ is nagyon felkapott az Audi gyar miatt, nekem pedig nem annyira tetszett mint ahogy beharangoztak. Talan Budapest környeken vannak olyan szebb települesek, ahol könnyebb lehet elni, es az fejlettebb is. A Dunakanyar es Csepel-Sziget környeket is mondhatnank...
2011. aug. 14. 22:35
 5/9 anonim válasza:
100%

Na igen, a Pest környéki települések tényleg felkapottak pl. Dunakeszi, Szentendre stb.

De az ország minden pontján van valami egyedi, ami a miénk és én tényleg szeretek itt élni, csak lenne jobb a helyzet

2011. aug. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én soproni vagyok, nekem hiába mond akárki bármit, nekem ez a hely tetszik a legjobban. Fontos látnivalók : Főtér a Tűztoronnyal és a Kecske-templommal, Széchenyi-tér, aminek a közelében Széchenyi palotája is van (nem összekeverendő Nagycenken a Széchenyi-kastéllyal), Deák-tér, a soproni kocsmák és szórakozóhelyek, a soproni erdő... Ezek mind nagyon kedvesek nekem.


Ám mivel csongrádi születésű vagyok, mondhatnám, hogy az is egy nagyon szép hely, a Főtérrel, Tisza-menti gáttal együtt, ahol már bicikliút is van. Erre az alföldi kisvárosra mondhatja valamelyik jöttment, hogy egy nagy putri, nekem akkor is csodaszép szülővárosom marad.


Szóval, hiába ez a kérdés, az embernek az ország az a része fog tetszeni, ami számára kedves, szép emlékek fűzik hozzá.


És rossz hír : nekem személy szerint Budapest nem tetszik. Vannak jó helyek, Halászbástya, Andrássy út, Lánchíd, de nagy részét piszkosnak találom.

2011. aug. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Attol fugg mit nezunk.


Gazdasagi fejlettseg szempontjabol nyilvan Budapest az elso, utana Gyor.

Muemlekek szempontjabol Budapest, Sopron, Gyor, Pecs, Veszprem, Szeged, stb. mind-mind szep, mar amelyik reszuk. Hogy mennyiben vannak rendben az utcak, ebben viszont az alfoldi kisvarosok jelentik az etalont. Termeszeti szepsegekben Pecs, Miskolc, Sopron, Salgotarjan, Satoraljaujhely, es meg sorolhatnam, en az Alfoldet nem szeretem.


Viszont egy varos lehet szep, ha nincsen munkalehetoseg nem koltoznek oda az emberek, mert elso, hogy legyen munka.

2011. aug. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
utolsonak irnam, en is igy latom, hogy ahova költöznek az emberek, azok a varosok (regiok) jobban fejlödnek, szebbek lesznek, mivel több penz jön össze, erdemesebb beruhazni, mert több kereslet lesz mindenre. Munkalehetösegek? Budapest es Györ a legjobbak, de a nagyobb alföldi varosokban is van lehetöseg, csak sokan ezt nem tudjak. Pl. Nyiregyhazara egyre több roman es ukran jar vasarolni, dolgozni is, ami az orszagnak nem jön rosszul. Viszont a közepsö regiok az orszag nyugati es keleti felein elmaradottabbak, en legalabbis igy vettem eszre. Tehat vagy fövaros, vagy az orszag keleti vagy nyugati hatarai kezdenek jobban fejlödni.
2011. aug. 15. 10:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Emberek! Miért van az, hogy ilyen témájú kérdéseknél senki sem említi meg Magyarország gazdaságilag második legfejlettebb városát, Székesfehérvárt? Történelmi, műemléki, közúthálózati, vasúti és gazdasági szempontból a fentebb említett városoknál jóval magasabb szinten van, bár nem minden szempontból!
2014. márc. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!