Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi lenne a megfelelő hivatás?

Mi lenne a megfelelő hivatás?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, és habár még ráérek, mindenhonnan azt hallom, hogy döntsd már el, hogy mi akarsz lenni!=) Hihetetlenül érdekel a keresztény vallás és az egyház, órákon át tudok ezzel kapcsolatos oldalakat böngészni, de nem vagyok hívő, nem hiszek Istenben. Ez így elég furának tűnhet, de egyszerűen így van. Maga a szervezet, az egyház lépései, az emberek viselkedése érdekel ezzel a témával kapcsolatosan. Van olyan állás, ami nekem ezek alapján megfelelne, vagy ne is reménykedjek?:(
2009. ápr. 14. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szabad bolcseszet szakon van vallastudomany szakirany. A felvi.hu ezt irja rola:


A vallástudomány szakirány a vallási ismeretekkel kapcsolatos általános műveltséggel rendelkező szakembereket képez. A végzettek ismerik az alapvető vallási jelenségeket, a világvallások hagyományait, alapszövegeit, kulcsfogalmait, történelmi megjelenési formáit, az egyetemes emberi kultúrára gyakorolt hatásait, valamint a társadalomban és a társadalmi intézmények között betöltött szerepüket, és jártasak a vallási jelenségeknek a társadalomtudományok módszertanára épülő, interdiszciplináris keretek között folyó tanulmányozásában.

2009. ápr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szia! egyáltalán nem furcsa az amit írsz :) én is éppen így vagyok, nagyon érdekelnek a vallások, sokat kutatok, de nem vagyok vallásos ember, még csak istenben sem hiszek :) az előttem szóló helyesen írta, hogy a vallástudomány lenne számodra a legérdekesebb szakirány, de abban is gondolkodj előre, hogy egy ilyen diplomával mihez tudsz majd kezdeni a munkahelyeken...sajnos én is ebben a dilemmában vagyok, mert a mostani szakokkal, amiken vagyok, csak tanár lehet belőlem :( előre kellett volna gondolkodnom, mert én nem akarok tanár lenni
2009. ápr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Huh, köszönöm a válaszokat!:) Igen, az a szak tökéletes lenne nekem, csak hát tényleg, az elhelyezkedés utána...:S Nehéz ez:)
2009. ápr. 14. 11:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ebből nem fogsz megélni. Kivéve, ha felveszed mellé a marketing-pszichológiát, ami majdnem ugyanaz, mint a vallás. :)
2009. ápr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg lelkesedessel es kitartassal mindenki oda jut, ahova szeretne. Mindegy a diploma. Lehet, hogy nem vallasokat fogsz kutatni, de lesz munkahelyed, amit meg elvezhetsz is. Es az egyetemi evek ugy telnek el, hogy olyat tanultal, amit szeretsz, ami erdekel. Igy konnyebb belole jol teljesiteni, s aki jol teljesit, az megy mesterkepzesre, majd doktorira, es akkor aztan kutathatod a vallasokat. Kitartas kell hozza, tapasztalat.
2009. ápr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Huh, ez elég lelkesítő volt, köszönöm! Igazad lehet, csak kitartás kell...
2009. ápr. 14. 12:47
 7/7 anonim válasza:
Ha érdekelnek a valláshoz kapcsolódó egyéb dolgok is, akkor a vallástörtének mellet javasolnám a történelem, vagy történész szakokat is, igaz ott nem mindig azzal kellene foglalkozni ami éppen érdekel, de talán az elhelyezkedés könyebb. Az egész csak onnan jutott eszembe, hogy az egyik kedvenc vallással foglalkozó könyvem írója is történész volt (Umberto Eco: A rózsa neve)
2009. ápr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!