Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A cserkészcsapatokba kisgyerek...

A cserkészcsapatokba kisgyerekek, és felnőttek is beléphetnek?

Figyelt kérdés
Ill. ismertek olyan csapatot, ahol ez lehetséges? Ha nem, akkor mennyi az alsó/felső korhatár?
2011. aug. 17. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
úgy tudom iskoláskortól lehet-kell már tudni írni olvasni-de h felnőttnél h van azt sajna nem tudom..:(
2011. aug. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A cserkészet kor vagy iskolai osztály alapján különböző korosztályokra van osztva, ami lehetővé teszi, hogy a programokat az adott csoport érettségéhez igazítsák. A korosztályi felosztás az idők folyamán változásokon ment keresztül, és alkalmazkodik a helyi kultúrához és környezethez is.


A cserkészetet eredetileg serdülők – 11-17 éves fiatalok – számára fejlesztették ki; a legtöbb tagszövetségben ez a korcsoport alkotja a cserkész korosztályt. Később fiatal (6-10 éves) gyermekek, illetve fiatal felnőttek (eredetileg 18 fölöttiek, később egészen 25 éves korig) számára is kidolgoztak programot. Számos szövetségben a cserkész korosztályt kettéválasztották egy idősebb és egy fiatalabb korosztályra; néhol pedig a fiatal felnőtteket megszólító rover korosztályt elhagyták. A pontos korhatárok országonként és cserkészszövetségenként változnak.

2011. aug. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Magyarországra gondoltam:) Azon belül is leginkább Budapestre. Ha tud még valaki valamit, örömmel venném :)
2011. aug. 17. 17:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Az MCsSz ( [link] 7. életévtől és befejezett 1. osztálytól vesz fel maga közé jelentkezőket. Felső korhatár nincs. Ha további kérdésed van, írj a <titkarsag> kukac cserkesz <pont> hu címre.


Balu - országos nevelési vezető :-)

2011. okt. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!