Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes emberek rengeteget tudnak beszélni és általában nem veszik észre, hogy untatnak és fárasztanak a részletezéseikkel, mert a lényegtelen dolgokat is elmondják? Majd miután kibeszélték magukat, nem hagynak szóhoz jutni? !

Figyelt kérdés
2009. ápr. 14. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Mert az ember szeret magáról beszélni, pontosabban csak magáról szeret beszélni.
2009. ápr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%
Nem bántani akarlak, de lehet, hogy bizonyos emberek pedig épp téged látnak így. Gondolj ebbe bele. Minden ember szeret magáról beszélni. Aki nem, azt elmondom, hogy az emberek nem igazán kedvelik, mert nem tudják, hogy miről lehet egyáltalán beszélgetni velük. Sokszor kell bizonyos emberekkel folytatott beszélgetések során "vinni" a beszélgetést, mert a másik fél nem szól szinte semmit. Ha nagyon durva, akkor esetleg jobb szólni, elterelni a témát. Nekem jól esik, ha meghallgatnak és én is meghallgatok akárkit és próbálok segíteni, ha tudok.
2009. ápr. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
94%

Sztem abból ered, h soha nem hallgatják végig őket - ördögi kör - ezért megpróbálnak minél többet elmondani egyszerre, de mivel nem érdekli az embereket a mondanivalójuk, így nem is figyelnek rá, ebből nekik megintcsak az jön le, h többet és többet kell beszélni, h rájuk figyeljenek... és ez így megy tovább és tovább...

ez az egyik lehetőség sztem.

A másik ok pedig az lehet, h az ember menti a menthetőt, és ha magáról, magától beszél, akkor nincsenek kínos csöndek, nincsenek témák, amikhez nem tudnak hozzászólni.


De h miért nem veszik észre magukat? Na erre még nem jöttem rá... Talán mert senki sem tudja őket leállítani. (?)


Van egy barátom, aki szintén ilyen jámbor fajta, be nem áll a szája, csak annyi ideig tudsz beszélni mellette, ameddig levegőt vesz. Én egyszer nagyon durván leoltottam szegényt. A szitu a következő volt. Említettem neki vmit, amire ő rögtön egy tudományos magyarázattal akart előrukkolni (miért is nincs a csillagoknak saját fényük - az előzményt leírni már túl hosszú lenne). Mondom neki: nem érdekel, ne mondd el.

Deeee, ő erősködött, "csak két mondatban, tényleg csak két mondat."

Elkezdte, én meg elkezdtem számolni a kezemen. 1... 2... 3... 4... - 6-nál észrevette, majd leállt. Megdöbbent. Néma csönd. Majd megrökönyödve: "most mi vaaaaan?"

Én meg mondtam: "semmi, csak azt mondtad, két mondat." És mutattam neki a "hat"-ot. :) :P

(23/L)

2009. ápr. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!