Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Budapest XV. Kerület jó...

Budapest XV. Kerület jó környék? Milyen a közbiztonság?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ott lakok, a Szilaspark nagyon szép. A fontosabb helyek egyben vannak. Van egy kiserdő is itt, a hajléktalanokat épp elküldik és szép park lesz (remélem). A legnagyobb látványosság a Pólus XD
2011. aug. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak durva "cigány" részek. Ezektöl eltekintve szerintem a legjobb hely Bp-en. 25éve élek itt :)


Palota the best

2011. aug. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Remélem a Kőrakás park közelében nem nagyon vannak bakelitok :S

Egyébként köszönöm a válaszokat :)

2011. aug. 23. 12:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
az ùjpalota. Hát, közel a Pólus...nem mondom, hogy rossz, de vannak sokkal "biztosabb" helyek is a XV-ben...
2011. aug. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Nemsokára költözöm oda és semmit sem tudok a környékről.

Remélem nem kell uzival a zsebemben mászkálnom azért :D

2011. aug. 23. 12:35
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

22 évig laktam az M3 mellett kertes házban. Viccelsz ?! Imádtam itt élni!

Azóta utálom az F1-et. Minden évben hallgathattam, nagyszerű volt! :D

Közbiztonság hibátlan, főleg, ha évente 2× felétek téved egy rendőrautó :)

Télen hókotrót ne is várj a kis utcákba, felesleges!

Pályafutásom alatt egyszer sem törtek be hozzánk, autót sem loptak sűrűn.

Lomtalanítás poénos, akkor konkrétan úgy néz ki a kerület, mint egy lepratelep tele cigányokkal.

De ez hol nincs így?! Filmet lehetne forgatni arról, hogyan küzdenek egy darab vasért

Vannak tömbös cigány részek, de azok se vészesek.

Czabán Samu ált. isk. cigány iskola lett sajnos, de a többi sulit leszámítva minden oké.

Mi utcánk elején egy cigány család lakik, velük semmi gond nincs. Szó szerint gyűjtögetésből élnek, így sűrűn látogatja őket a vám és pénzügyőrség.

A vajda mindenkit befogad ott, az a feltétele, hogy dolgozzon és viselkedjen az illető. Egyszer volt ott balhé, de akkor kő kövön nem maradt. Megköveteli a rendet és a fegyelmet!



Jelenleg Szolnokon lakom a 4-es út mellett panelba.

Szolnok - Budapest rally .. szó szerint!

Nálunk mindig 'party' van a 4-es úton ...

2011. aug. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én 2 éve lakom a Páskomliget utcában albérletben!Közbiztonsággal nincs gond kivéve hogy ellopták a kocsim!Amúgy tényleg semmi extra nyugodt környék,még nem volt gondom az éjszaka embereivel sem.Kocsilopástól eltekintve is szeretek itt lakni.Ahogy előttem írták legfőbb központ a Pólus Center :D Ha szeretnél elmenni szórakozni valamerre nyugodtan szólj :))
2011. szept. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Sziasztok!


A XV. kerület, Mézeskalács-tér és környéléről tudna nekem valaki mondani valamit? Milyen a lakóközösség, milyen a közbiztonság, közlekedés,stb? Köszi

2012. okt. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 rodim válasza:

Újpalota szerintem sokáig méltatlanul alul volt értékelve. Jó koncepció alapján kialakított lakótelep, kicsit kiesik, de nem annyira, mint mondjuk a Havanna és a lakosság összetétele sokkal jobb, mint pl. Kispesten. Reális, hogy elszálltak az árak.


A "Kertváros" (Rákospalota és Pestújhely nagy része, szégyen így nevezni, mert pozitív érzetet kelt az elnevezés) viszont egy fertő, a házak min. 50%-a szilárd tüzelésű, a nagy részükben illegális anyagokkal (bútorlapok, műanyag) tüzelnek. A környék eleve lehangoló, ocsmány vityilók szinte mindenütt, az embernek bemenni sincs nagy kedve.

Az "Ófalu" nagyon el is van cigányosodva, főleg a Rákos Út környéke, kiemelten Oroszlán utca, Eötvös Utca és környéke. Amíg ott éltem, bárhonnan mentem haza busszal, minden roma ugyanott szállt le, mint én. Ők kivétel nélkül műanyaggal, PVC-vel, szeméttel tüzelnek, a környék levegője télen életveszélyes, 5 perc séta 2 doboz cigaretta, szellőztetni nem lehet soha. Persze nem mindegy, hogy tőled hány házra és hány szegény/roma él, hány kéményből tolja a halálos füstöt.

Nem véletlen, hogy az OMSZ légszennyezettségmérőt a kerület legtávolabbi szegletébe telepítették, ha itt lenne, megverné a borsodi értékeket is, mert itt nagyon sok ház van és hatalmas az illegális tüzelés aránya.

"Halálvölgy" lenne a környék reális elnevezése. Az újabb házas környék Újpest felé (Károlyi Sándor utca környéke) kicsit talán élhetőbb, ha egyáltalán érdemes osztályozni.


A kertes házas résznél bármi jobb, érdemes Szentmihály, vagy akár a 17-ik kerület újabb építésű részei felé menni, ott akár 5 évvel is tovább élhetsz, ha nem szívod évtizedekig a mérgező levegőt.

2019. febr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!