Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kezd cikissé válni. Szóljak...

Kezd cikissé válni. Szóljak neki finoman vagy hagyjam?

Figyelt kérdés
A baráti körben van egy harmincas évei vége felé járó, enyhén szellemi fogyatékos nő. Szüleivel él, sosem volt senkije, nyilván betegségéből adódóan. Lehet vele beszélgetni, nagyon jóindulatú, kedves, sok mindennel tisztában is van, de sok mindent azért nem bíznak rá a szülei, illetve nem beszélnek meg vele, csak bejelentik neki, mint egy gyereknek, ezért sokszor magányos. Eddig nem láttam rajta, hogy ez őt különösebben zavarná, de nemrég elkezdett kirakni facebook-ra olyan linkeket, videókat, illetve lájkolt olyan oldalakat, amelyek a szexről, erotikáról szólnak. Megnéztem, nem lehet spam vagy vírus, mert sokszor ő maga is ír ezekhez a linkekhez, hogy ez milyen lehet, vagy az milyen érdekes. Tele van már az adatlapja ilyenekkel. Persze ez minden ismerős, a fél város láthatja. Mi egy központi közösség vagyunk, szeretjük is őt, nem arról van szó, de ez egy picit ciki. Szerintem ő fel sem fogja, hogy most mi van, hogy ha most elkezdett ilyenek után érdeklődni, akkor azt nem így kellene intézni. Eddig senki nem tette szóvá, tapintatosak vele, de most mi legyen? Mi a jobb, ha finoman szólunk, vagy hagyjuk, majd lemúlik róla, addig meg elnézzük neki?
2011. aug. 24. 11:14
 1/5 anonim válasza:
93%
szerintem jobb ha finoman szóltok neki!
2011. aug. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ez nehéz kérdés ugye, merthogy ugye a szexualitás, a vágy megvan a szellemileg sérült emberekben is. 8Ez olykor gondot is okoz, hiszen nem tudnak felelősen gondolkozni magukról, és a fogamzásgátlás is így a szülőkre, gondozókra marad.

Ha a szüleivel él, velük kellene ezt megbeszélni, hiába felnőtt nő, gondolom nem tud önellátó lenni, tehát ilyen értelemben ugyanaz a helyzet, mint hogyha kiskorú lenne. A szülei talán tudnának rá hatni tapintatosan, hogy ne kelljen szégyellnie magát.

2011. aug. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem ezt vele is meg lehet beszélni.kezdjetek el a társaságban a fb-ról beszélni,meg hogy kinek mik vannak kinn mostanság.Aztán szépen szóba jön az övé is,és megkérdezhetitek hogy akkor mi is van vele,meg megbeszélhetitek az egészet,és mondhatjátok hogy kérdezzen inkább tőletek nyugodtan ha szeretne,bármiben segítetek,mellette álltok.ha kérdez,meséljetek neki őszintén,az értelmi szintjének megfelelően.Esetleg nincs olyan közösség a környéken,ahol hozzá hasonló emberek vannak?lehet ő is megtalálhatná a boldogságot!
2011. aug. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is arra szavazok, hogy a szülőknek kell szólni.
2011. aug. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem nem muszáj finoman rávezetődni erre a témára, úgy is okés, ha konkrétan egyből rátértek, bár nem ismerem a társaságotokat, de én ezt nagyon cikinek tartom, esetleg nem lehet doktorhoz vinni:)? én attól tartok, hogy ha szellemi fogyatékos, talán meg lehet, hogy pár célozgatásra nem figyel fel. mindenképpen beszéljetek vele erről.
2011. aug. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!