Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen ókori görög és római...

Milyen ókori görög és római regényeket, írásokat ajánlotok?

Figyelt kérdés
Olyan könyvekre lenne szükségem amiből meg lehet ismerni az ókori emberek gondolkodás módját, filozófiáját.
2011. aug. 24. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha érdekes, könnyed olvasmányt szeretnél, akkor Longosztól a Daphnisz és Khloét tudnám ajánlani, szórakoztató szerintem, de ha a filozófia jobban érdekel, akkor Platón: Az állam c. elég jó lesz kezdetnek, vagy Arisztotelésztől a Nikomakhoszi etika c. mű.
2011. aug. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kössz a gyors választ, utóbbiakat megnézem.
2011. aug. 24. 15:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Hérodotosz is nagyon érdekes.
2011. aug. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Görög irodalomból nem ismerek sok művet, de Platón: Állam c. könyvét érdemes elolvasni! Fantasztikus:)

Római irodalmat én eredetiben olvastam, ezért nem tudom, hogy a magyar fordítások milyenek. Livius: Ab urbe condita c. művében vannak leírva a pún háborúk, és a köztársaság kora. Nagyon olvasmányos, és élvezhető. Ha a politika érdekel, akkor Tacitus: Annales (eredi címe: Ab excessu divi Augusti) című művét ajánlom. Tacitus folytatta Livius könyveit. Ő a császárokról irt, és ő az egyetlen hiteles történetíró abból a korból. Ő az egyik nagy kedvencem! Iulius Caesar leírása a gall háborúkról a De bello gallico című könyvében van. Engem ez a mű nem fogott meg, persze vannak benne érdekes részek, pl. gall vallás, istenvilág összehasonlítása a rómaival. Akitől még érdemes olvasni, ő Cicero. Catilina elleni vádbeszéde tökéletes! Nem tudom, a mitológia érdekel-e Téged. Ha igen, akkor ajánlom Vergilius: Aeneis-t és Ovidius: Metamorphoses-t. Költők között is vannak igazán jók, én nagyon kedvelem Horatiust.


Örülök, ha segítettem!

17/L

2011. aug. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! lesz mit olvasnom :)
2011. aug. 27. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!