Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az eredeti kérdésem az lett...

Az eredeti kérdésem az lett volna, hogy Nektek is rosszul esne, de nem engedi kiírni. Lányok nektek is rosszul esik, ha a barátnőtök elfelejtkezik rólatok?

Figyelt kérdés
Van egy kis barátosnőm. Én megköszöntöttem születésnapján, de nem ajándékkal, hanem csak egy e-mailes képes lappal szép kis idézettel stb. Ő meg elfelejtette az én születésnapomat, de már lassan egy hónapja. Pedig tudja az enyémet, mert, felírtuk az egymásét, legalábbis ezt mondta. Nem várok el ajándékot, dehogyis, a mai világban, ilyen fizetéseknél... de az jól esett volna, ha én is az eszébe jutottam volna. Csak ez miatt. Egy sms, egy e-mail, vagy msn-en mindegy, de jól esett volna.
2011. aug. 31. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem azért nem, mert ha a facebook nem írná ki a születésnapokat, akkor fogalmam sem lenne róluk. Nem nézem a dátumokat, sokszor azt sem tudom hányadika van, vagy egyáltalán milyen nap. A névnapokról soha fogalmam sincs, a születés napjait meg csak a nagyon közeli családomnak tudom, mert több tíz év alatt ráértem megjegyezni.
2011. szept. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vree ***** válasza:

Nem tudom, ha a barátnőd, akkor gondolom lógtok együtt, meg beszélgettek egymással? Én nem nagyon vágyom másra egy baráttól. Abban igazad van hogy ha konkrétan megadtad neki az időpontot akkor rádszólhatott volna. De -csak magamról tudok nyilatkozni- a mai korban amikor minden ismerős szül/népnapja fenn van a Facebook-on, nekem nehezemre esik a közvetlen ismerőseimen (család, esetleg régi barátok) ünnepein kívül mást is fejben tartani. Van aki jobban ad a hagyományokra és mindenkit megköszönt ami nagyon szép és udvarias szokás (és jól lehet vele barátkozni/ismerkedni), de van akiből az ellenkezőjét váltja ki. Tudom hogy nekem is sokszor nyűg.


Most visszagondolva a gyerekkoromra, volt ilyen barátnőm, anno mi elhülyöltük az ilyen eseteket, kerek perec szólt az egyikünk hogy elfelejtett a másik, "büntiből" akkor jöjjön velem vásárolni (és ha mutatta hogy érdekled még és szívesen van veled akkor úgy vettük hogy azzal jóvá van téve).


Szóval nem tudom. Elvileg egyetértek veled, de másrézt meg nem tudom érdemes-e ünnepekre olyan nagy hangsúlyt fektetni.

2011. szept. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!