Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mely könyvtár (ak) ba érdemes...

Mely könyvtár (ak) ba érdemes beiratkozni Budapesten?

Figyelt kérdés

Nemsokára szakdogát kell írnom, és ahova én járok suliba (Gödöllő) elég hiányos a könyvtári állomány.


Szóval valamelyik pesti könyvtárba szeretnék beiratkozni..

Melyiknek a legkedvezőbb a tagsági díja? Melyiknek van a legnagyobb könyvállománya?

Olyan kéne ahonnan lehet kölcsönözni is, nem csak helyben olvasni.(de ha ilyet tudtok ajánlani, azért azt is írjátok meg)


Az is fontos lenne, h viszonylag könnyen lehessen tájékozódni a katalógusokban, és persze valamennyire segítőkész legyen a személyzet:)

(persze ez csak bónusz ha így van, enélkül is meglennék...)


Ha Örs vezér teréről vagy Stadionoktól indulok melyik a legkönnyebben megközelíthető könyvtár?


bocs a millió kérdésért:)

előre is köszi a segítséget!


2011. szept. 1. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Szakdogához a legokosabb az adott terület szakkönyvtárába iratkozni. Ez nem tudom, hogy esetedben melyik, ha a területet megmondod, akkor tudok ajánlani. Egyébként a legnagyobb általános könyvtár a Szabó Ervin, innen kölcsönözni is lehet és könnyű odajutni (elmész az Astoriáig, onnan pedig egy megálló villamossal a Kálvinra vagy öt perc séta).
2011. szept. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Általánosságban a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár hálózata, elsősorban a Központi Könyvtára (FSZEK-KK) a lehető legjobb. Van ott minden.

Ha kutatsz, szakdolgozatot írsz, mindenképp iratkozz be az Országos Széchényi Könyvtárba (OSZK), mert ott minden Magyarországon megjelent könyvet elraktároznak. Kivenni nem tudsz, de ott megvan _minden_!

Ezen felül még hasznos az Országos Idegennyelvi Könyvtár (OIK).

2011. szept. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazából többnyire ebbe az egy könyvtárba járok, így összehasonlítási alapom nem nagyon van, de a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Központi Könyvtárát nagyon tudom ajánlani. Rengeteg könyvük van, nekem eddig mindig segítettek, ha kértem, lehet fénymásolni, és szerintem elég átlátható is (meg nem utolsó sorban kellemes hely). A Stadionoktól csak 2 metró- és 2 villamosmegálló, plusz egy kis séta. A kölcsönzési díjat illetően nem vagyok biztos, ha jól láttam a honlapjukon, 4900Ft egy évre, de szerintem van diákkedvezmény. Nekem mondjuk csak helyi olvasásra szóló (ún. regisztrációs) jegyem van, ami diákoknak ingyenes.
2011. szept. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi nektek!!!:)
2011. szept. 1. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!