Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kire mondják, hogy "lélekparaz...

Kire mondják, hogy "lélekparazita"? Mi pontosan a jelentése?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 20. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Én "erkölcsi vámpír"-ról hallottam, akinek nincs saját élete, ezért valaki másét akarja irányítani.
2009. ápr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arra mondják, aki saját lelki/szellemi tartalékait rendszeresen a másik emberéből tölti fel. Azaz, ha valaki jó alanynak bizonyul, arra rázúdítja minden búját-baját, ettől ő megkönnyebbül, a másik pedig teljesen kimerül. Tehát nem érdekli a másik ember, pusztán a számára hasznosat "vonja ki" belőle, vagyis jó hallgatósága volt.
2009. ápr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
olvasd el az érzelmi zsarolást a neten az leírja
2009. ápr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én energiavámpírról hallottam már, de erről nem igazán
2009. ápr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Mindig csak arról beszél, hogy mi nem sikerült neki, hogy milyen rossz hely ez a világ, hogy mindenki csak rosszat akar neki, mindenki be akarja csapni.


Áradnak belőle a negatív hullámok. Ha vele beszélgetek, akkor utána napokig búskomor vagyok. Elszívja az optimizmusomat, a jókedvemet, a bizalmamat. Ő a tipikus energiavámpír. Szerencsére nem találkozunk túl gyakran.


Pár éve jöttem rá, hogy ennyire rossz hatással van rám. Először megpróbáltam felvidítani, jó dolgokról beszélni neki, de gyakorlatilag észre sem vette. Annyira el volt foglalva a valós és képzelt problémáival, hogy mást meg sem hallott.


Azóta megpróbálom elkerülni."

2009. ápr. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!