Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megmondjátok a véleményeteket...

Megmondjátok a véleményeteket annak, aki fontos a számotokra? Egyáltalán akkor is megmondjátok a véleményt, ha a másik nem kéri, csak benneteket nagyon idegesít, hogy csak panaszkodik, de nem tesz semmit, hogy jobb legyen? A többi lent.

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek arról a 25 éves „felnőtt” emberről, aki, ha nem tetszik neki valami, akkor megsértődik, azon, amit Te őszintén elmondtál neki. Vagyis nyiltan őszintén elmondtad a véleményedet. És erre Ő , mint egy gyerek, megsértődik, durcáskodik és feléd sem néz, nem ír semmi. Ha például Te mennél fel msn-re és kérdeznéd, hogy mi van Gabi, csak akkor írna például két hét múlva.


Azért kérdezem, mert ez nekem nagyon éretlen, gyerekes viselkedésnek tűnik és nem őszinte emberi kapcsolatnak tűnik. Megmondom miért.

Ha én őszintén szeretek, kedvelek valakit, akkor inkább, ha időnként előfordul, hogy nézeteltérésünk van, akkor azt azonnal szeretem tisztázni és nem rajta ülni. Inkább mondjuk meg egymásnak a véleményt, adjuk ki magunkból őszintén az érzéseinket, dühöt, neheztelést, bármit. Már csak azért is, mivel fontos nekem az az ember ezért inkább rögtön tisztázom vele, kifejtem a véleményem, minthogy rajta üljek és le se szarjam a másikat. Ha nem így reagálok, akkor azt jelentené, hogy nem is érdekel a másik ember. Mert nem érdekel a véleménye ergo maga a ember sem érdekel. Igaz??

Ha ilyennel találkozom és ráadásul olyan emberrel kapcsolatban, akit nagyon kedvelek ez nekem nagy csalódás.


A nagymamám szokta a drága mondogatni. „Hogy addig jó, amíg veszekszünk” ezt arra értette a drága, addig fontosak vagyunk egymásnak, ha már nem is veszekszünk ott már baj, van. Nem arra értette, amikor mindennap ál a bál. Stb. Hanem a természetes emberi reakciókról, a különbőzőség miatt. Amúgy én sosem veszekedtem a nagyimmal. De a többi családtagommal időre-időre előfordul nézeteltérés, szerencsére nem sűrűn. Ilyenkor kiadjuk magunkból, megbeszéljük, elmondjuk, mi nem tetszik, lehet, hogy néha fáj, de szerintem ez a természetes. Az már régen rossz, ha arra sem méltatnánk a másikat, hogy őszintén elmondjuk a véleményünket az egyet jelentene, hogy közömbös a számunkra.


2011. szept. 4. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Msn,chat=felszínes kapcsolatok

Az igazi barátok SZEMÉLYESEN érintkeznek REDSZERESEN!


Akiről te írsz az nem barát.

2011. szept. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azért írtam az msn-t stb, mert nagyon ritkán tudunk találkozni és így tartjuk a kapcsolatot. Amúgy igen, tudom, hogy az nem igazi barát, akivel csak így beszélgetünk.

Köszi

2011. szept. 4. 10:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Aki megsértődik, az bűntudatot próbál beléd plántálni, pedig az az ő baja. Én nem foglalkozom velük. Ha tényleg megbántottam, mondja el, és akkor bocsánatot kérek, tisztázom a félreértést (elvégre nem szándékom senkit sem megbántani). Ha csak durcázik, nem fogok neki könyörögni - elmehet a fenébe.


Én mondjuk csak akkor mondok véleményt, ha megkérnek rá, ahhoz már nagyon súlyos téveszmében kell lennie az illetőnek, hogy magamtól is szóljak neki.


Ami az msn-t illeti: ha nem is az, de az email néha segít, ott bőven tudok gondolkodni, mit írjak, ami lényegre törő, de nem bántó; és olyankor írom, illetve olyankor olvassa a másik, amikor nem a vita közepén vagyunk. Olyankor nem mindig jutunk egyről a kettőre, hiszen az ember hamar felel indulatból, nincs ideje alaposan átgondolni mindkét oldalról.

Családon belül eddig jobban ment, mint az élő beszéd.

2011. szept. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!