Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Teszvesz, vatera . Az eladó...

Teszvesz, vatera . Az eladó több postaköltséget számolt fel, mint amennyi ténylegesen került. Mi ilyenkor a teendő? Írjak neki emiatt, vagy inkább hagyjam?

Figyelt kérdés
150 ft - van szó
2011. szept. 7. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd, nem nagy összeg. Egyébként ilyen esetben nem sok mindent tudsz tenni. Annyit, hogy megírod neki, hogy többet fizettél ki a tényleges ptkg-nél. Ha rendes akkor visszautalja neked a különbözetet, ha nem rendes, akkor pedig bebukod az összeget.
2011. szept. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a csomag amit küldünk véletlenül kevesebbért megy el, mint amit az eladó fizetett, akkor visszautaljuk a különbözetet. De nekünk is volt már hogy több pénzt kért el az eladó. Attól függ ez mekkora összeg, de 150 forinton nem problémáznék. Szóval szerintem hagyd.
2011. szept. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell megnézni az értékeléseket, mert úgy ki lehet szúrni a csalókat. Ha előfordult vele már ilyen, akkor azt úgyis beleírta valaki az értékelésbe. Egyébként az is lehet, hogy nem szándékosan vágott át. Velem is fordult már elő ilyen, csak én 55 ft-tal fizettem többet. Én nem is vettem észre, csak olvastam az email-ben, hogy visszautalt, mert kevesebb lett a pkg, mint amit felszámolt.
2011. szept. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Az eladó annyi postaköltséget számol fel, amennyit ő akar, nem kell igazodnia a Posta díjszabásához. Egyébként pedig ott a csomagolás költsége is, gondolom azt is hozzászámolta.
2011. szept. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Én rengeteget vásároltam már aukciós oldalon, és így utólag belegondolva sosem néztem meg a borítékon, hogy tényleg annyi volt-e a postaköltség, amennyit felszámolt nekem.

Szerintem nagyjából be lehet előre lőni, hogy kb. mennyi lehet a súlya a cuccnak, tehát nyilván egy decupageoláshoz vásárolt 1 db szalvétára nem fizetnék 500 Ft-os postadíjat.

De egyébként az eladónak is nehéz lehet előre kikalkulálni a súlyt (és az árat), mennyit tesz még rá a csomagolás, stb. Én eladni csak nagyon kevésszer adtam el, de jártam már úgy, hogy itthon lemértem a becsomagolt cuccot, és pont a súlyhatáron volt a csomag. Ilyenkor a postáskisasszony jóindulatán és a mérleg kalibrálásán múlik, hogy melyik tarifával számolják fel.

Én épp ezért elég nagyvonalú vagyok a postaköltséggel, soha nem firtatom, ráadásul lehet, hogy az ide-oda utalgatásban többet veszítetek a réven, mint a vámon...(pl. banki tranzakciós díjak)

2011. szept. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
72%

Kedves utolsó!


A teszvesz és vatera felhasználási szabályzatában benne van hogy nem számolható fel csak a tényleges postai díjszabásban meghatározott összeg. Ha ott ad el, akkor ezt elfogadta.

2011. szept. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Először is döntsd el, hogy érdekel a dolog, vagy nem. Mert ha hagyod, hagyd. Ha nem akarod hagyni, ne hagyd.

Írj neki emilt, ha nem reagál, keresd telefonon, ha az sem, jelezheted a teszvesznek is, és értékelheted ennek megfelelően is.

2011. szept. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg? Nem figyeltem... Én mindig a posta árait néztem, de a magasabb díjat kértem, ha nem voltam biztos a súlyban. Fel is hívtam erre a vásárlóm figyelmét mindig azzal, hogy ha belefér az alacsonyabb díjba, akkor természetesen visszautalom a különbözetet.
2011. szept. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!