Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen irodalmi, vagy történet...

Palotás Imre kérdése:

Milyen irodalmi, vagy történeti műben olvasható a francia arisztokraták morbid bon-mot-ja a guillotine előtt: "Fel a fejjel, amíg van! "?

Figyelt kérdés
2011. szept. 11. 13:35
 1/1 A kérdező kommentje:

Nemrég találtam egy cikket 1976-ból Mao haláláról: [link] Ott az egyik kommentelő (főmérnök) szerint tőle származik:


főmérnök

Ki tudja, hogy hozzá lehet-e még jutni a kis Vörös könyvekhez? Tudjátok, amikben magyarul idézték nagy tanításait, és akkoriban ingyér osztogatták itt is. Én személyesen An Li követségi titkártól kaptam egyet, de váláskor elment tőlem. Egy idézetet ma is ismételgetek belőel: "Fel a fejjel, amíg van!"


Szerintetek lehetséges, hogy ő mondta volna? Logikus lenne, hogy ennek is volt előzménye?

2012. júl. 6. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!