Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Plágiumnak minősül-e, ha...

Plágiumnak minősül-e, ha valaki más fórumhozzászólását idézi?

Figyelt kérdés

Nem ismerem a sajtójogot, szívesen venném, ha valaki felvilágosítana az ide vonatkozó rendelkezésekről.

Ha két személy fórumos vitájában, egyikük beidézi egy harmadik személy véleményét, anélkül, hogy kiírná az eredeti hozzászóló nickjét,...ez plágiumnak minősül? Lehet ezért sajtópert indítani, kártérítést kérni?


2011. szept. 14. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Idezoje;be kell tenni, es jelolni, hogy honnet valo, igy nem plagium.

Ha ez nem igy tortenik, akkor igen, szerzoi jog megsertese. Baaaar csak egy forumhozzaszolasnal, nem vagyok benne biztos, de mas iromanyoknal igen.

2011. szept. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem tudom, hogy lehet-e, bááár... ez nem tudományos munka, nem úgy felfedezést "lopsz el", meg egyébként is az interneten van, és amit a neten közzéteszel, az szerintem más, mint amit nyomtatásban adsz ki. Mármint ha nem hivatalos fórumon... ez számomra élőbeszédszerűnek tűnik. Arról nem is beszélve, hogy egy nicknevet nem tudsz beperelni...
2011. szept. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a hozzászólásotokat, én is valahogy ilyenformán gondolom a dolgot.

de van egy nagyon "okoska" nőci (állítólagos újságíró) az egyik fórumon, aki állandóan azzal fenyeget mindenkit, aki vita során beidézi valamelyik előző hozzászóló véleményét, hogy ez plágium, és bírósági pert lehet indítani miatta, százezres kártérítést fizetni, stb.

ezért lenne jó, ha valami végzett jogász, vagy sajtójogban járatos személy adna egy szakszerű választ.

2011. szept. 15. 00:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért azt megnézném, amikor két ingyenesen, személyes adatok nélkül, külföldi szerverre regisztrált e-mail cím birtokosa egymást pereli :)
2011. szept. 15. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!