Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megbüntethetnek azért, mert...

Megbüntethetnek azért, mert online nézek filmet?

Figyelt kérdés
Otthon ennek nyilván semmi következménye, viszont jelenleg Svájcban élek (aupair vagyok), és itt elég szigorúan veszik az ilyesmit. A letöltés nyilván tabu, de az online filmezést is büntethetik?
2011. szept. 18. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ottani törvényeket kellene ezzel kapcsolatban ismerned, de annyit midenképpen tudnod kell, hogy ha valamit online nézel, azt is letöltöd (különben nem tudnád nézni).

De ha esetleg olyan oldalon nézed ahol regisztráltál és fizetned is kellett érte, akkor elképzelhető, hogy az oldal üzemeltetői fizetnek jogdíjat (persze ez egyáltalán nem biztos, de valószinüleg le van írva a regisztrációnál ha igen), így legálisan nézheted a filmjeiket.

2011. szept. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És a sorozatok is jogvédettek? (Lehet hülye kérdés).
2011. szept. 18. 16:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én is néztem már meg egy-egy sorozatot a neten (netről), de nem igazán néztem utána, hogy ezt szabad-e.

Egyébként azt kellene kiderítened, hogy mennyire figyelik ott a nethasználatot és mennyire ugranak az ilyesmire.

2011. szept. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!