Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Novembertol gyokeresen megvalt...

Novembertol gyokeresen megvaltozik az eletem anyagi szempontbol! (ha jol kalkulalok, akkor orokre) Tudnatok adni tanacsokat tippeket, hogy ne szalljak el ilyen szinten?

Figyelt kérdés
azert kerdezem mert mar sokszor hallottam, hogy akinek megfut a dolog, az elveszti az ismeroseit, sznob lesz stb.stb
2011. szept. 21. 07:13
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Tapasztalatból mondom, hogy nem fogsz elszállni, mégis lesznek körülötted egy csomóan, akik ezt rádsütik. Onnantól kezdve, ha beszélgettek a barátaiddal, akkor ha ők mesélnek nyaralásról, vagy új ruháról, akkor ők "mesélnek" ha te teszed ugyanezt, akkor "dicsekszel".
2011. szept. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen helyzetben adott, hogy elszáll az ember. Már csak amiatt is, hogy ha több lóvéd lesz, nagyobbak lesznek az igényeid, megváltoznak az addigi szokásaid. Értem itt azt, hogy lehet, hogy eddig a haverjaiddal beültél valami átlagos pubba, ezután már csak valami puccos helyre fogsz menni, mert a másikba "csórók" járnak. Vagy pl nem fogsz suzukis haverokkal lenni, ha te már mercis vagy. De majd fogsz találni magadnak hasonló sznob barátokat, és akkor nem leszel egyedül. Csak a régiek el fognak tűnni. Ezt tapasztalatból írom, van ilyen ismerősöm, aki eltűnt, mert a régi barátai már nem voltak neki elég jók, elég elitek, elég lóvésok...
2011. szept. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Látod, pont erről beszéltem, a második hozzászóló véleményéről. Szóval ha te (tegyük fel) megengedheted magadnak, hogy olyan helyen nyaralj, ahova mindig vágytál, olyan autót vegyél, amilyet szeretnél, akkor "nem elég jók a régi barátaid és sznob vagy". Ezt úgy nem tudná konkrét észérvekkel alátámasztani, hogy mitől is számít sznobnak olyasvalaki, aki nem hordja fent az orrát, nem néz le másokat, csak éppen költi a saját, becsületes munkával szerzett pénzét, de ebben az országban, ha nem vagy csóró, akkor nyilván csakis sznob lehetsz..
2011. szept. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy miről mire váltasz, így elég nehéz bármit is mondani.
2011. szept. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Biztos irigység is van abban, ha az egyik ember lesznobozza a másikat, de pont ezért, mert több a pénze, és mások lesznek az igényei, ezért fogja valószínűleg lenézni azt, akinek nincs. Az egyik ismerősöm előtte egy hétköznapi 10 éves kocsival járt, mióta "jól megy" neki, azóta be sem ül hozzánk egy "hétköznapi" autóba. Szerintem egyszerűen új társaságot fog magának találni.
2011. szept. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi köszi. Ilyesmi kommentekre gondoltam! Az tuti h egy ideig nen fogok elszállni, mert 7éve 90ezer alatti a keresetem, tudom mi a nélkülözés ill. Beosztás! Nagyobb lábon fogok élni, de nem felejtem el honnan jöttem! Ez igy helyes szerintetek? Amugy 24F vagyok
2011. szept. 22. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!