Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vannak itt még olyanok akik...

Vannak itt még olyanok akik nem tartoznak bele a társadalomba?

Figyelt kérdés
Tehát magányosak barát/barátnő nélkül kiközösítettek.Vajon a társadalom f@sz v velünk vvan a baj miért pont minket szúrtak ki?
2011. szept. 23. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én jelenleg ilyen vagyok.Évek óta csak a család van, meg a szomszédok.Nem baj, mert szeretem őket.

Nem érzem magam kiközösítettnek.Az a helyzet egyszerűen, hogy már nem vagyok egy nagy társasági lény, igazából mindig is jól elvoltam a magam kis világában is.Ha bárki felkeres, örömmel fogadom, de én magam nem vagyok kezdeményező, szerintem bennem ez a hiba, hogy nem ápolom elég jól a kapcsolatokat.

2011. szept. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hali én sem vagyok teljesen társadalmi egyén. Egy idő után elegem van a sok ember hülyeségéből. És akkor antiszociális dolgok fogalmazódnak meg bennem.. Ezért igyekszem olyan munkakört választani ahol viszonylag keveset kell emberekkel foglalkozni. Ilyen mint gyári vagy értékesítői vagy oktatói munkára teljesen alkalmatlan vagyok. Pláne hosszútávon.
2011. szept. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezért vagyok vállalkozó.


Ez kicsit antagonizmusnak hangzik, mert sokak szerint a vállalkozók egész nap tárgyalnak, építik a kapcsolataikat. Szerencsére az én szakmámban ez nem igaz, nem nagyon kell a kapcsolatokkal foglalkozni. Ha meg tudod oldani a felmerülő feladatokat, az pont elég.

És nincs főnök, meg munkatársak, és ez így jó.

2011. szept. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A magányosok is bele tartoznak a társadalomba. Legfeljebb barátaik,társaságuk nincs,magányosak. A két fogalom nem ugyanaz.
2011. szept. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
én is úgy gondoltam
2011. szept. 23. 22:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

NaJa. NAGYON más az, hogy "nem társasági", és hogy "társadalmon kívüli".


Mivel használok internetet, van laptopom, és fiókom a gyakorikerdesek.hu-hoz, akkor sem lennék társadalmon kívüli, ha a közeli erdőben csöveznék, és a mobilnetet abból tölteném fel, hogy hetente egyszer gombát árulok a piacon.

2011. szept. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok kiközösítve, de talán ha egy barátom van. Nem érzem magam antiszociálisnak, bár nem vagyok társaságkedvelő. Inkább azért vagyok egyedül, mert elég sokszor csalódtam már az emberekben. Ott voltam nekik, ha beszélgetni akartak, de engem meg persze nem akartak meghallgatni. De ha megnézed, sztem a legtöbb embernek nincs is barátja, csak haverjai, akikkel eljárhat ide-oda.
2011. szept. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak álmom hogy ne tartozzak a társadalomba.több barátom,rengeteg haverom van,van munkám.nincs állandó barátnőm mert az egyenes út a családalapításhoz.gyereket pedig nem akarok mert elég rabszolgája van a társadalomnak hogy eltartsa az oligarhákat.hitelt sem veszek fel mert akkor a bankok rabszolgája lennék amik a társadalom szerves részei.minden szabadidőmet igyekszek a társadalmon kívül, a természetben eltölteni több kevesebb sikerrel.őszintén:a saját szokásaim miatt vagyok még a társadalom rabszolgája.szeretem a jó zenéket,jókat enni,filmeket,tudományt,hallucinogén drogokat,stb. amik miatt mindíg visszakényszerülök a romlott,álszent társadalomba.
2011. szept. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A társadalom nem igazán vet ki magából senkit manapság.

Egy barátom sincs, a szüleimmel élek, naphosszat itthon vagyok. Nem azért mert így akarom hanem mert így alakult. Néha nehezebb elviselni, néha jól érzem magam egyedül.

A szociális befelé fordulás lehet egy korábbi trauma következménye. Traumaneurózisnak hívják. Pár év vagy akár több évtizeddel egy elszenvedett súlyos lelki és/vagy lelki trauma után szokott bekövetkezni. A beteg elfordul a világtól, agresszív, indulatos lesz, depresszióba eshet. Minél régebben volt a trauma, annál kisebb az esélye hogy a beteg önmagától rájöjjön és összekapcsolja a hirtelen viselkedésváltozást a traumával, így nem tudja be annak következményeként és ezért azt sem tudja mitől változott meg. Elhidegül az emberektől, szorong, elveszti életcéljait.

Persze nem mindenkinek van traumaneurózisa.

Annyi biztos hogy nem okolhatod a társadalmat azért mert tartósan ki vagy közösítve. Az lehetséges hogy egy középiskolai osztályba épp olyan emberekkel jársz együtt akik közül senki sem szimpatizál veled és te ez ellen nem tudsz mit tenni, de ez elég valószínűtlen.

Nem tudom a pontos helyzetedet ami miatt úgy érezted hogy ide írnod kell ezért nem is tudok rajtad segíteni.

2011. szept. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!