Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért látják az emberek csak...

Miért látják az emberek csak feketén-fehéren az életüket, a kapcsolataikat és miért nem tudják komplexen javítani a helyzeten, elemezni a lehetőségeket?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon is mindig azt tapasztalom,hogy az emberek nagy részének a világ vagy csak fekete, vagy csak fehér.

Jaj, nem csinálta ezt a barátom,jaj nem úgy viselkedik,ahogy pl. a szappanoperákban szoktak a főhősök, most akkor biztos nem szeret. Sokszor használnak, soha, biztos szavakat, anélkül, hogy elemeznék minden aspektusát a körülvevő világnak. Minden ember külön személyiség és nem kellene szerintem összehasonlítgatni a párunkat például másokkal, hogy persze ők többet szexelnek,mint mi, a barátnőm barátja többször mondja a barátnőjének, hogy szereti. De a kérdés az,hogy mi van az az egy szó mögött, mert lehet az egyik férfi csak egyszer mondja egy héten,hogy szeretlek, de abban benne van egy sokkal mélyebb érzés,szenvedély, mint abban,abban a szeretlekben, amit el kell mondani minden nap,csak,hogy az asszony ne kapjon hisztériás rohamot és sírjon, mert aznap nem kapta meg a szeretlek-adagot. Ha lehetne lehet sokan lepontoznának.


2011. szept. 24. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
azért itt ahogy olvasom a kérdéseket nem az a legnagyobb gond hogy a férfi nem mondja minden nap hogy szeretlek. sokszor az a gond hogy üti a feleségét vagy csalja. na meg persze fordítva is hogy a feleség csalja a férfit vagy semmibe veszi. ha benne vagy egy adott szituációban/élethelyzetben akkor nehéz ott az adott pillanatban bölcsnek lenni. persze értem én hogy mit akarsz mondani de akik itt panaszkodnak azoknak általában nem az első kis probléma amit leírnak. ha eleve mindenki kölcsönös szeretetből lenne a másikkal és nem önzőségből vagy érdekből akkor minden más lenne, nekem ez a véleményem.
2011. szept. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért mert valaki dühében kiírja, hogy pl. a párja bókolt valakinek, de azt már nem, hogy amúgy őt meg a tenyerén hordozza. Ezért mindenki a kis kiragadott részről alkot véleményt, miközben a saját életükben lévő hibákat elfelejtik. A lepontozásokat én se értem, ha valaki nem ért egyet, de normális választ ad, nem értem miért pontozzák le.
2011. szept. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mai világban a "szerelmet" csak szappanoperákból ismerjük és nem vagyunk képben azzal, hogy az valójában nem is szerelem.


Egyetértek a Kérdezővel, szerintem az okozhatja a problémát, hogy az emberek nem ismerik saját énjüket, sajnos nincs is igényük önismeretre. A mai világban minden kifelé fordul (divat, bulik stb.), kevesen foglalkoznak saját belső világukkal. Pedig néminemű önismeret szükséges lenne ahhoz, hogy egyáltalán tudjuk: kire van szükségünk ahhoz, hogy boldogok lehessünk.


Nem hiszem, hogy a sportmotor vagy a helyes pofi 70-80 éves korunkban is meghatározó lenne. Pedig ha kimondtuk a 'holtomiglan-holtodiglant', illene is betartani..

2011. szept. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"az emberek nagy részének a világ vagy csak fekete, vagy csak fehér. "


Minden ember olyan egyszerű, amilyen egyszerűnek a világot látja/látni akarja.

2011. szept. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az itteni kérdések nagy részét a hirtelen harag motiválja, vagy éppen az illetőnek kicsit tele van a hócipője és nincs kinek kibeszélnie magát. Kivéve persze a ténylegesen komoly problémákról szóló kérdéseket.


Az általad leírt problémák pedig azért áthidalhatóak lennének egy kapcsolatban, ha az emberek nem lennének annyira önzőek és a másik igényeit is figyelembe vennék. Ha pl. a pasi nem a szavak embere, inkább tettekkel fejezi ki a szeretetét, viszont a nő igényelné, hogy néha kimondja, hogy szereti, akkor igazán nem törik le a nyelve, ha néha kimondja, főleg, ha igaz is, a nő pedig igazán nem hal bele, ha nem hallja naponta hússzor. Szóval ha szeretjük a másikat, szeretjük boldognak látni is és örülünk, ha ehhez hozzá tudjuk segíteni. Ha ez kölcsönösen működik, akkor nagy baj nem lehet ilyen apróságokból.

2011. szept. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!