Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Írországban élők vagy akik...

Írországban élők vagy akik már voltak Írországban! Milyen lehetőségek vannak kint munka területén?

Figyelt kérdés
Szeretném a kint élők vagy ott élt magyarok véleményét kérni. Milyen lehetőségek vannak jelenleg munka szempontjából? Milyen kint az élet? Milyenek az írek? Bármilyen információt szívesen veszek, nagyon érdekesnek találom Írországot. :)
2011. szept. 29. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi 4 hónapot voltunk Írországban.De mivel a válság miatt semmi melót nem kaptunk,így visszamentünk Angliába.

A 4 hónap alatt én azt tapasztaltam,hogy az írek nem igazán barátságosak,bár lehet hogyha ismertek volna minket akkor azok lettek volna.De éreztük néha hogy nem igazán örülnek az "idegeneknek"..Egy barátunk jelenleg is ott van,de éppen a múlt héten mondta,hogy elhagyja ő is Írországot,mert alig talál melót..(alakalmai melói vannak)

Szerintem ma még nehezebb a helyzet..

2011. szept. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Barátnőm a válság alatt élt kint több mint egy évet. Állandóan kilincselt, próbálkozott, de néhány alkalmi melótól eltekintve, nem kapott melót. Oda vették fel fősulira, de abba kellett hagynia és hazajönni. Az összes tartalékát felélte. A kintmaradottaknak is irtóra nehéz.
2011. szept. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Én nem élek/éltem Írországban, de párom igen. 1 hét után talált munkát (2006-ban) és elég jól keresett vele. Persze folyékony angol nyelvtudással...


Én azt tanácsolom, hogy ne kérdezgesd a magyarokat, hogy milyen kinn az élet, mert összevissza beszél mind. Én most Angliában vagyok, 3 hónapja, és én is kérdezgettem mielőtt kijöttem. Nah ha rájuk hallgatok nem jövök ki, annyi tragédiáról írtak... Közben meg 1 hónapon belül találtam állást, még csak nem is minimálbérest. Céges autót vezetek, céges telefont kaptam, pedig csak egy takarító vagyok...

Az angolom pedig lapos középfok.


Tudom a kérdés Írországra vonatkozik, ott én is úgy tudom szarabb a helyzet, de szerintem ez rajtad múlik. Ha akarsz - és ezalatt komoly elszántságot és kitartást értek - akkor találsz bárhol melót.

2011. szept. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:50

Ha mindenki össze-vissza beszél,akkor te is?????

2011. szept. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Írország gyönyörű, az írek barátságosak és (legtöbbször) segítőkészek. Viszont a tökük kivan szerintem a bevándorlókkal, csak pár (udvarias!!!) mondat után enyhül az a kis feszességük, amivel először állnak hozzád. Két hónap alatt 50-60 személyes és kb 150-200 emailes CV beadása után jelenthetem, hogy egyetlen egy interjúra/próbanapra sem hívtak be, és kettő helyről írtak emailt, hogy "bocs de nem kellesz". Nagyon jó az angoltudásom írásban és olvasásban is, számítógépektől az állatokon át rengeteg mindenhez értek. Itt nem a papír a lényeg (annyira), hanem hogy van-e tapasztalatod. Jótanács: ne hallgass azokra, akik azt mondják, hogy "gyere nyugodtan", mert Párommal együtt én is ezért szívok most idekint! Jobb valamivel a helyzet mint otthon (pl nem szúrnak le a sarkon stb), de munkát nagyon de NAGYON nehéz találni, főleg így télen! Nem mondom hogy lehetetlen, de úgy kijönni, hogy nincs munka elintézve, vagy legalábbis folyamatban, nem merészség és nem bátorság, hanem őrültség. Írország túltelítődött már a vendégmunkásokkal, irdatlan sok lengyel, román, magyar, szlovák stb bevándorló van (indiaiakról, afrikaiakról nem beszélve), és elhiheted, hogy előbb vesznek fel íreket...
2012. jan. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Egyébként pedig az előttem hozzászólónak igaza lehet - 2006-ban valóban jobb lehetett itt. De most 2012 van, válság volt, EU összeomlás a nyakunkon... Folytassam?
2012. jan. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen 2006-ban más volt a helyzet, de azért én nem festeném le ennyire drasztikusan a dolgot. Sajnálom, hogy nektek nem jön össze a munka találás. Párom is pont így áll. Én már rég dolgozom és nagyon jól keresek végzettség és perfekt nyelvtudás nélkül, de ő hiába küldte a CV-ket. Egészen mostanáig. Most olyan munkára jelentkezik ami köztudottan hiányszakma és olyan CV-t írt, hogy egész életében ezt csinálta. Nyilván nem teljesen igaz, de nem is hazugság az egész csak színes. Szombaton szórta szét neten a CV-t, hétfőn már interjúra ment. Ez mondjuk Anglia. Tényleg nem tudom mi a helyzet Írországban. De akkor lehet jobban megéri Angliába jönni.


"Ha mindenki össze-vissza beszél,akkor te is?????" Lehet. :) De bennem legalább jószándék van és nem irigység.

2012. jan. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!