Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell lesajnálni a mai...

Miért kell lesajnálni a mai fiatalokat?

Figyelt kérdés

Nem vagyok feltétlenül érintett a témában, 26 éves vagyok, tehát bőven túl a tinédzerkoron. Mégis nyílik a bicska a zsebemben a Facebookon naponta olvasható, meg körlevelekben is folyton megkapott "bezzeg a mi időnkben milyen jó volt" - típusú szösszenetektől.

- Hogy bezzeg mi csapból ittuk a vizet. Az én gyerekem is abból issza.

- Bezzeg nekünk az autóban nem volt gyerekülésünk, még biztonsági övünk, és mégis túléltük. Persze, kivéve, aki véletlenül nem. De aki ezt annyira visszasírja, javaslom, ne kösse be a gyerekét.

- És még nem volt mobiltelefonunk, mégis élünk. A nagymamám idejében meg nem volt a falujukban áram, mégis él. Akkor jobb lenne kikapcsoltatni?

- Meg bezzeg mi még az utcán játszottunk. Nálunk a lakótelepen most is az utcán játszanak a gyerekek.

- És a kedvencem: mi még nem sértődtünk meg, ha nyakon vágott a tanár, mert "ismertük a törvényt." Iskolás évem alatt egyetlen osztálytársamat sem vágta nyakon tanár.

És még sorolhatnám. Elhiszem, hogy nosztalgia meg minden, de miért olyan elképesztően nehéz felfogni, hogy a világ változik? Hogy nem feltétlenül sivárabb egy mai gyerek élete azért, mert bekötik a gyerekülésbe? És nem 80 évesek terjesztik ezeket az írásokat, hanem a kortársaim, sőt, nálam fiatalabbak is.

Ti mit gondoltok erről? Vagy én látom rosszul?


2011. okt. 1. 15:15
1 2
 1/18 Hailey13 ***** válasza:
78%
osztom a véleményed.
2011. okt. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Azért ez eléggé le van sarkítva. Nyilván mindennek megvan a maga előnye, és hátránya is. Pl. az Internet is nagyon sokat segíthet a gyereknek a tanulásban, barátokkal kapcsolattartásban, de rengeteg veszélyt is rejt. Gondolom akik ilyeneket terjesztenek csak arra gondolnak, pl. a gyereküléssel, hogy nem kell mindent túlaggódni :) és nem kell vagyonokat költeni a gyerekre, hogy boldog legyen :)


26/N

2011. okt. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

Gyerekülés=Biztonságosabb utazás.

Én is osztom a véleményed...

2011. okt. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

"Iskolás évem alatt egyetlen osztálytársamat sem vágta nyakon tanár."

Nálunk igen, és nem is egy tanár... pedig fiatalabb vagyok, mint te.

2011. okt. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

Azért a gyerek biztonsága nem luxus...örülni kellene, hogy ennyire fejlődik a technika, hogy a balesetek egyre kivédhetőbbek.


Ez most olyan, hogy akkor a rák ellenszerét is minek kell kutatni, biztos csak túlféltjük a gyerekeket...

2011. okt. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
Tökéletesen jól látod. Szerintem azért olyan nehéz nekik felfogni, hogy a világ változik, mert ezek az emberek nem akarnak vele változni. Ők azt szeretnék, ha a világ abban a formában maradna, ami szerintük sokkal jobb volt. Mert ez a világ számukra csak akkor lehet jó, ha hajlandóak lennének változni, de nem akarnak. És ez nem korfüggő, ez hozzáállás függő. Én is tapasztalom a saját kortársaim körében is. 33/N
2011. okt. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem meg sivárabb egy gyerek élete manapság több okból is. Az élet bonyolultabb lett, az értékek másfelé mentek el, nincs igazán jövő kép. Utóbbi nagyon-nagy baj!
2011. okt. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

Na várjál, jön az én kedvencem: Én a te korodban még barbiztam és bújócskáztam.

Ezt a mondatot általában 14-15 éveseknek intézik.


Amúgy engem már vágott nyakon tanár. :)

15/L

2011. okt. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%

Már 40 felé tartok, de ettől én is falnak megyek.


Volt is nem rég egy hasonló téma:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__222..


Ami a fura, hogy ezt a múlton nosztalgiázó szöveget egy csomó fiatal is átvette már úgy hogy nem is élt abban az időben.


Elméletem, amúgy a következő a múlt magasztalásával kapcsolatban:

"...Az emberek számára a múlt megszépül és főleg idősek akik elveszve érzik magukat a jelen világban, mert háttérbe kerültek, szívesen gondolnak vissza azokra az időkre amikor ők voltak még a vezető generáció, és ebben az se zavarja őket, hogy azok az idők egy háború vagy diktatúra idején volt. ..."

2011. okt. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
100%

Ez ugyanaz,amikor a nagyszüleink mindig előhozzák,hogy bezzeg a mi időnkben...Most gyorsabban fejlődik minden,már 20 éves fejjel elmondhatják,hogy bezzeg az ő idejükben minden másképp működött.Nem értem én sem,se a nagyszülőktől,sem szülőktől,a 20 évesektő meg végképp nem.

Sajnos az ember nehezen fogadja el a változásokat,és azt hiszi,minden úgy volt jó,ahogyan vele történt.

2011. okt. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!