Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha vissza tudnál menni az...

Ha vissza tudnál menni az időben, melyik korba mennél vissza?

Figyelt kérdés
Melyik lenne az a kor ahol szívesen leélnéd az életedet?
2011. okt. 4. 22:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a középkorban szívesen élnék, biztos nem lenne könnyű, de imádok mindent ami középkor, és olyan jó lenne megtapasztalni testközelből hogyan is zajlott akkor az élet.:)
2011. okt. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
jah és azt is írjátok le hogy milyen réteghez tartoznátok pl: szegény, nemes, meg hogy mivel foglakoznátok pl: katona lennél vagy kovács
2011. okt. 4. 22:27
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
a 20-as évek Amerikáját megnézném, imádom az akkori zenét az öltözködést, a kocsikat, de Párizsban is szívesen beülnék pár varieté előadásra.
2011. okt. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

A bohém élet egyik tagja lennék,(valamilyen művész) mulatnék és táncolnék,

utolsó voltam.

2011. okt. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
az ókori asszír, sumér, babiloni világ, az 1200-as évek közel-kelete, jah és a középkori kína, jah és az 1990-2000-es éveket végigbuliznám 20 évesként. sajnos ehhez későn születtem...
2011. okt. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Jah kimaradt h mi lennék, sry.


Asszír, sumér, babiloni időszak: egyértelműen pap. Megnézném mi igaz a paleoasztronautikai állításokból.


1200-as évek közel-kelete: keresztes lovag, bár most ateista vagyok, és erősen keresztény ellenes.


Középkori kína: nem tudom. Nem vágynék nagy rangra, csak normálisan és biztonságosan élhessek.


1990-2000-ig: 20 éves milliomos csemete, hogy a világ legjobb klubjaiban bulizhassak az akkor vadonatúj, de mára örök klasszikus zenére...


Furcsa de valahogy néha úgy érzem mintha ezekben a korokban éltem volna. Ezek érdekelne, és semmi más. De ez már nem ide tartozó téma... :)

2011. okt. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
57%
Ha én visszamehetnék az időbe, nem egy bizonyos korba mennék vissza, hanem nagy zeneszerzőket néznék meg (pl Mozart, Beethoven, Liszt stb). És csak úgy, hogy beülnék egy sarokba, és meghallgatni, hogy ők hogyan adták elő saját műveiket, vagy hogy hogy született meg az adott mű. Vagy festőket amint épp alkottak.:)
2011. okt. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Mindenképpen ókor, azon belül is mondjuk Róma, Egyiptom, Görögország. Nagyon tisztelem mind3 kultúrát és szeretem is. Viszont semmiképpen sem szeretnék valami rabszolga vagy ilyesmi lenni :D nem kell feltétlenül nemesnek sem lennem, egy random polgár akarok lenni :)

Illetve még a 19. század nyugata (Amerika és Nyugat-Európa). Ott viszont mindenképpen valami gazdag nemes, azok a gyönyörű ruhák, bálok stb :D mint az Elfújta a szélben. Na egy olyan életet simán bevállalnék (persze a háború előtt)

2011. okt. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ókori Rómába, azon belül is a kései köztársaság időszakába mennék vissza. Igazából rabszolgán kívül bármi lennék, patrícius vagy plebejus, férfi vagy nő, katona vagy kereskedő, mindegy.

Középkort is szívesen megnézném, de ott inkább férfi lennék, és lovag. Esetleg egy nemes hölgy.

Ez a két korszak, ami legjobban érdekel, de a múltból igazából bármit szívesen megismernék testközelből.

16/L

2011. okt. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A '20-as évekbe, színészkednék.
2011. okt. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!