Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha az utcán mindenkitől...

Ha az utcán mindenkitől kérnék 100 FT-t sokat keresnék?

Figyelt kérdés

Hülye kérdés tudom de kíváncsi vagyok menne e a dolog? Te adnál csak úgy 100 FT-t egy vadidegennek?


Amúgy láttam, hogy cigányok kitalálják,hogy beteg a gyerekük oszt kérnek 100 FT-t. Én igaz nem vagyok cigány, de ha kitalálok vmit, akkor kapnék?


Nem kéregetni akarok, köszönnék a vadidegennek és kérnék szépen tőle 100 FT-t mondjuk kitalálom, hogy itt ragadtam a város egyik részibe s még kéne nekem 100 FT egy jegyre.


Nos, mit szóltok? NEm meggazdagondi akarok, csak egy kis + pénzt összeszedni XD


2011. okt. 5. 11:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kéregetni akarok, köszönnék a vadidegennek és kérnék szépen tőle 100 FT-t"


Hallod, ez is kéregetés. És pont az ilyeneknek nem szoktam adni, mert mind kamuzik. Akinek tényleg csak x összeg hiányzik a jegyhez, az belemegy, hogy adja oda ami nála van, megveszem a jegyét. Gerinctelen féreg vagy, ha pénz kell, menj el dolgozni.

2011. okt. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyenek miatt van, hogy aztán pont azokon nem segít az ember, akik tényleg rászorulnának.

Egyszer én hülye elhittem, hogy valakinek tényleg vonatjegy kell, és - mivel megvenni az egészet nem tudtam neki - adtam rá valamennyi pénzt. Hát nem láttam utána bemenni a kocsmába?? Mint kiderült, már csomó pénz volt nála, nyolc jegyet tudott volna belőle venni, de hát ugye igazából nem arra kellett...

Azóta már küldöm el melegebb éghajlatra az összes embert, aki csak hozzám akar szólni.

És ha közben valaki tényleg segítségre szorulna? Már nem bízom az emberekben...

2011. okt. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Az egész úgy szánalmas, ahogy van. Szerintem még a gondolatot is verd ki a fejedből. Éppen elegen kéregetnek, és próbálják szívni az ember pénztárcáját, akiknek a nagy része - legalábbis itt, a fővárosban - kamu; vagy kihajtották őket a főnökök, hogy üljél ki és gyűjtsél pénzt, vagy pedig ha valóban borzalmas anyagi helyzetben vannak is, úgyis piára költik. Úgyhogy már csak pont te nem hiányzol a főváros utcáiról. Ha egy kis pluszpénzt akarsz, tessék szépen valami kis pluszmunkát vállalni, nem fogsz belepusztulni. Nem tudom, hova jársz, de gondolom, még te is fiatal vagy. Én is egyetemista vagyok, és én is melózok mellette. Ilyen egyszerű az egész.
2011. okt. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Második vagyok, és még annyit tennék hozzá, hogy az ilyeneknek köszönhetően a múltkor leráztam valakit, pedig szegény - mint később megtudtam - csak útbaigazítást akart kérni.

Egyszerűen annyira állítanak meg már kéregetni, vagy szórólapokkal, hogy menekülök minden idegentől, aki csak rám néz.

2011. okt. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ez egy nagy baromság, én senkinek nem adok pénzt csak akkor ha nagyon meg indokolja az illető a dolgot és vészhelyzet van.

Volt már rá példa amikor 50 ftot kellett kunyerálnom vad idegenektől hogy hazatudjak menni szerencsére adtak is de ez volt az első és utolsó alkalom.

2011. okt. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hát.... Nem vagyok iszákos, tehát biztos nem alkoholra menne XD Inkább vmi kütyüre :P

Akk inkább hagyom az egészet a francba...

2011. okt. 5. 12:27
 7/17 anonim ***** válasza:

Erről az jut eszembe, h gyerek voltam még, egész kicsi, kb 4 éves, egyik reggel mondtam anyunak, h tegyünk fel egy hirdetést, h mindenki küldjön nekem egy Ft-ot, és hamar meglesz a bicóm :)


Gondolj bele, az 10 millió Ft :)

2011. okt. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
10-ből 1-2 adna, 7-8 kikerülne, 1 meg jó eséllyel meg is ütne, ha nagyon pofátlan vagy. Megérné 1-200 ft-ért? Szerintem nem.
2011. okt. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
soha nem adok az utcán kéregetőknek.se gyereknek,se öregnek
2011. okt. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Soha nem adok ilyeneknek pénzt, akik "csak jegyre kérnek". Hogyne. Régen még magyarázkodtam, hogy sajnos nincs apróm, ma már megelégeltem, és egyszerűen otthagyom az ilyeneket.
2011. okt. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!