Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek jó meglátás, hogy...

Szerintetek jó meglátás, hogy most kell lelépni ha nem akarunk éhen halni, mert az ország vezetése átlépte a határt?

Figyelt kérdés

Nem azért, mert ez az ország nem lehetne jó hely (vannak gyönyörű tájai; az emberek kedvesek is tudnak lenni, ha akarnak, más kérdés, hogy nem mindig akarnak; néha finom az étel – noha nem olyan gyakran, mint büszkén állítjuk -; szépek a lányok és jó a bor – ahogyan Ferenczi Gyuri énekli), hanem mert nem látszik esély arra, hogy az elkövetkező években, ne adj' Isten évtizedekben értelmes, normális életet lehet itt élni, mindig előbbre és előbbre jutva.

Azért kell elmenni, mert ez az ország a Balkánon van – ha valaki járt már mondjuk Horvátországban és Ausztriában, azaz van összehasonlítási alapja, akkor tudja, miről beszélek. A lehúzás, a másik átverése, a tisztelet és a kiszámíthatóság hiánya – mind-mind a Balkán felé löki Magyarországot. Én pedig nem akarok a Balkánon élni, és főleg nem szeretném, ha a gyermekeim a Balkánon nőnének fel.



Elég volt

Koromnál fogva tinédzser éveim egy részét a szocializmusban éltem meg, és aki nem élt akkor, nem értheti, micsoda örömöt és felszabadulást jelentett a rendszerváltás. Hogy mit jelent úgy átmenni az osztrák határon, hogy nem áll senki a bódénál, hogy kérje az útlevelet.

Felnőtt eszmélésem hajnala a demokrácia érkeztére esett. Ez a blog nem politizálni akar (bár biztos jönnek majd megmondó és kiátkozó trollok, akik szerint nem vagyok magyar, lelkük rajta), de már egy ideje nem érzem jól magam ebben az országban. A mindenkori hatalom nagyon régóta hülyének néz, nem hagy élni, és a helyzet csak egyre rosszabb lesz. Most untam meg.

Hiszem, hogy nem vagyok egyedül. Látom, ahogyan tehetséges fiatalok sorra hagyják el az országot, mennek nyugatra (vagy még nyugatabbra): Ausztriába, Németországba, Angliába, Amerikába, Ausztráliába boldogulást és nyugodt, kiszámítható, előre mutató életet keresni. Nem tudom, ez az országnak miért jó, de hogy a szavakon túl senki nem tesz semmit immáron sok-sok éve ez ellen, az biztos.


[link]


2011. okt. 5. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

> Szerintetek jó meglátás, hogy most kell lelépni

Igen. :(


> Hiszem, hogy nem vagyok egyedül.

Én meg tudom. :(

2011. okt. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Eddig nagyon nacionalista voltam. Úgy gondoltam ide születtem itt is temessenk el. Viszont jött egy változás az életemben és kinyílt a szemem. Ha nem akarok éhen halni lépnem kell. És sajnos az egyetlen módja ennek jelenleg külföld. :-(

21 L

2011. okt. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos, ez így van, Kérdező.

Akinek van rá lehetősége, az jól teszi, ha lelép. Köszönhetjük a lehetetlen helyzetet a vezetőinknek, amelybe kényszerítik a magyarokat.

2011. okt. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Én is menni készülök. Én spec, akkor is elmennék, ha ettől messze jobb lenne a helyzet, de így még inkább csak arra ösztönöznek, hogy hagyjam el ezt az országot. Őszinte leszek, lehet, hogy meglehet élni az országban, meg nem éhezünk, de én nem fogok minden egyes fillért kuporgatni és egy kis garzonlakásban laki életem végéig, ha van lehetőségem ettől messze jobb életre is. Mert nekem nem élet, ha itt nem tehetem meg azt, amit mondjuk már Ausztriában igen.
2011. okt. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Már csak az a kérdés, hogy hová. Ugye az USA az összedőlés szélén, Angliában is igen nagy a válság, talán még Ausztria és Németország úgy ahogy jól áll, Ausztráliába pedig nem könnyű kijutni.

Mennék én, csak ott a suli, amit be akarok fejezni, nem lenne rossz tisztességesen tudni legalább egy nyelvet, és először is szeretnénk egy tanyát, amiből fenntudjuk tartani magunkat. Tehát még kitartok:-)

2011. okt. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!