Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szervátültetés után felkeresné...

Szervátültetés után felkeresnéd a donor családját? Mit szólnál, ha kiderülne, hogy nem is szerették és bántották (a saját családja) azt, akinek az életed köszönheted?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 28. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Pont azért történik névtelenül, hogy ezeket a kérdéseket megelőzzék!
2009. ápr. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Attól még léteznek, akik felkeresik :-) És ez az első válasz nem is válasz a kérdésre, mert nem ezt kérdeztem. :-) Tehát engedelmeddel nem tudom zöld kezecskével jutalmazni. :-)
2009. ápr. 28. 23:16
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Attól még lehetett jó ember, nem él mindenki teljes harmóniában.
2009. ápr. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem ezt kérdeztem :-)

Felkeresnéd-e, és mit szólnál hozzá, ha...? Mert a tévé csupa sikertörténetet mutat, ahol jaj de nagy az egymásba borulás, de mit érezne a megmentett, ha az ő donorja nem ilyen szeretetben élt? Mit gondolnál a családjáról? Neked az életedet mentette meg, más meg nem becsülte...?

2009. ápr. 29. 07:51
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, nem keresném fel, mert ez nem olyan adományozás, mint pl. ha egy gazdag ember kifizeti a műtétedet - nem lenne számomra jó érzés, hogy valaki halála árán vették meg az én életemet. Persze kérném az átültetést, de ezt nehéz lenne feldolgoznom. Bár valószínűleg megoldanám azzal, hogy ő így is, úgy is meghalt, akkor most mivel lenne jobb, ha a koporsóban rohadna el a szerve, ami nekem az életet jelenti, és így vele együtt én is...

Másrészt, ha tudnám, hogy könnyebb lenne számukra feldolgozni a családtagjuk halálát abban a tudatban, hogy ha már meghalt, valaki mást megmentett, akkor felkeresném őket.

Az, hogy bántották, sajnálatot váltana ki belőlem - de őérte sajnos már nem lehetne mit tenni :( Ugyanakkor ha eddig nem segítettem volna a bántalmazottakat megsegítő szervezeteket (NANE, Rape Recovery, Stop Férfierőszak, akár az Amnesty International), ezek után biztosan adományoznék egy ilyennek, és/vagy jelentkeznák önkéntes munkára, hogy enyhítsek a problémán, amivel a donorom küzdött.

2009. ápr. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!