Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek ennek az elméletne...

Szerintetek ennek az elméletnek van értelme? Hogy az ember vagy finom, vagy durva embernek születik? Példával

Figyelt kérdés

Tehát, a barátnőmmel észrevettük, hogy a viselkedésünk nagyon eltér szinte minden dologban. Én vagyok az úgynevezett "durva" ember, ő pedig a "finom".

Az én mozdulataim sokkal erőteljesebbek, pl. séta közben én mindig erőteljesen lépek, és gyorsan megyek, míg az ő lépteit alig lehet hallani, és lassabban megy. Az iskolában is megfigyeltem, hogy míg ő halványabban ír, addig én rányomom a tollat a papírra, emiatt az én füzetem maszatosabb is. De például a viselkedésben is eltérőek vagyunk, és sokat stresszelek, könnyebben kiborulok, míg ő nyugisabb. A beszédben is én gyorsabban beszélek, ő lassabban, én több csúnya szót használok, ő kevesebbet. És arra is rájöttem, hogy én a finomabb emberekkel sokkal jobban szeretek együtt lenni, mint a hozzám hasonlóakkal, vagyis igaz a kapcsolataimra, hogy az ellentétek vonzzák egymást. Ha elgondolkozom ezen, minden közeli ismerősömet be tudom sorolni valamelyik kategóriába. Ti mit gondoltok erről? És ti melyik kategóriába tartoztok?


2011. okt. 6. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Eddig nem vettem észre így a különbségeket, egy volt pasim mondta rám, hogy hírtelen vagyok XD és ez az a típus, amit magadra vonatkozóan leírtál.

Azóta belátom, pörgős vagyok. Viszont engem zavarnak az ilyen -nevezzük finomnak- finom emberek, nem szeretek séta közben tötyörögni, mire egy sztorit elmondanak elunom az életem, stb..

2011. okt. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább aszerint lehet beosztani őket hogy alapból mennyire feszültek, mekkora belső feszültségeik vannak. Te ezek alapján egy elég feszült ember lehetsz (stresszelős, jobban rányomod a tollat, gyorsabban beszélsz, többet káromkodsz - ez mind a feszültség levezetésének egy öntudatlan kísérlete), a barátnőd meg nyugis, oldott személyiség, vagy úgy is fogalmazhatunk hogy neki van igazi, belülről jövő önbizalma, te meg csak próbálsz magabiztosnak tűnni (ismerek ilyen embereket). És persze hogy inkább a másik tábor képviselőivel szeretsz együtt lenni, hiszen két feszült, bizonytalan ember csak fokozná egymásban a feszkót.
2011. okt. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha így nézzük, akkor én teljesen a "finom" kategóriába tartozom.

Nem nagyon szeretem a "durva" embereket, mert fáradt leszek a közelükben.

Valahogy elszívják az energiámat, vagy nem tudom.

Fáradt leszek tőlük, és még jobban lelassulok, meg még halkabb leszek.

Nem tudom, miért van így.

Nem mindenkivel persze, de nagyon sok esetben így van.

Lehet, hogy kisebbségi érzésem van velük szemben, hogy ők ilyen pörgősek, tüzesek, én meg nem, ezért még halkabban beszélek, és még csöndesebb vagyok, a közelükben.

2011. okt. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mihez képest?

Tudnék olyan ember mutatni, akihez képes te vagy a "finom".

Nincsenek ilyen egyértelmű kategóriák.

Nálam is vannak durvább és finomabb emberek is.

Viszont: a változatosság gyönyörködtet. :)

2011. okt. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a formában még nem hallottam, de végülis így igaz, ahogy írod. Persze előfordul köztes típus is, de az ritka.

Én a finomabb kategóriába tartozom.

Akik a durvábba, azok sokszor figyelmetlenek is, tehát aprólékos, gondosságot, precizitást igénylő munkára sem alkalmasak, ezt pályaválasztáskor nem árt megfontolni.

2011. okt. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!