Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen önvédelmi eszközt...

Milyen önvédelmi eszközt lehet használni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tegnap előtt jöttem haza a suliból (vonattal) és odajön hozzám, egy kb 15-16 éves cigány és mondja hogy adjam oda a telómat, meg a pénzemet. Mondtam, hogy nincs nálam, mert nem szoktam hordani, erre megpofozott és elkezdett kiabálni, én meg mondtam hogy itt vannak a haverjaim majd velük beszéld meg (tudom elég rossz szöveg de semmi nem jutott eszembe teljesen leblokkoltam.) Elment, és hívott még 3 cigány, és körbeálltak, és mondták, hogy most hívd a haverjaidat. Szerintem simán képesek lettek volna kinyírni. Még az volt a szerencsém, hogy jött a kalauz, és lezavarta őket. Ebben az a szomorú, hogy az egész kocsi tömve volt, szó szerint 1 szabad hely sem volt, és mindenki csak nézte. Szóval igazából az lenne a kérdés, hogy milyen cuccot tudnék hordani amivel megvédhetem magam? Beiratkoztam önvédelmi tanfolyamra de hát ha 5-en jönnek az semmit sem ér, gondoltam késre de azzal sem megyek semmire. Nincs esetleg valami önvédelmi tárgy nem tudom mi nekem az lenne a lényeg, hogy megijedjenek vagy csak simán elmenjenek. Csak ez elég rossz így mert bármelyik nap találkozhatok megint velük és eléggé félek.

15/F


2011. okt. 6. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Én a helyedben azt csinálnám, főleg, ha tömve van a vonat, hogy fel állnék és jó hangosan mondanám kvázi kiabálnék, hogy segítség, ki akarnak rabolni. Biztosan mindenki oda figyelne! Vagy egyből mennék keresni a kalauzt. Ne hagyd magad és ne áll szóba velük. Egyszer engem is körbe vettek, de levegőnek néztem őket és azonnal mentem szólni, azonnal elkotródtak.
2011. okt. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18 éves kor alatt hivatalosan még gáz spray se lehet nálad...
2011. okt. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja és egy túlzsúfolt helyen önvédelmi fegyvert használni?! Ugye nem gondolod komolyan, hogy majd leszúrod őket, vagy lefújod őket, mert akkor az egész fülke beájul, téged meg elvisz a rendőr! Úgyhogy ilyet ne csinálj!
2011. okt. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát akkor ez szarügy :/

hát nem vagyok benne biztos h segítenének de más választásom úgyse nagyon van. Csak attól félek, hogy ha egyszer elkapnak úgy hogy csak 1dül vagyok, megkéselnek és otthagynak megdögleni.

2011. okt. 6. 20:47
 5/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez alapból furcsa hogy a szülőhazádba így kell félni. Még az iskolába menetnél is.
2011. okt. 6. 20:49
 6/9 eric_one ***** válasza:

Szomorú valóság hogy ilyen besz@ri birka lett ez a magyar nép. 55évvel ezelőtt még nem ijedtünk meg fegyvertelenül a tankoktól sem...


Azt tanácsolom hogy ne azon gondolkodj hogy abban a helyzetben hogyan tudsz cselekedni, hanem hogyan tudod elkerülni a helyzetet. Különben is kést, fegyvert csak az hordjon magával aki használja is, különben elveszik tőle és azzal fogják megsebezni.

Tehát egy darabig gyere más útvonalon,(volánbusszal) vagy ha van ismerős akkor együtt utazzatok. Továbbra is olyan kocsiban tartózkodj ahol többen is vannak. Ha megismétlődik velük, akkor tegyél feljelentést. Lehet nem ér semmit de lehet igen, főleg ha többen jelentik be. Ne hordj magadnál túl sok készpénzt, drága telefont, ékszert stb. Szüleidnek is mond el, hátha tudnak segíteni valahogy.

Ezek jutottak eszembe, remélem kapsz még jó tanácsokat. Amúgy ha önvédelmet tanulsz az jó dolog...

2011. okt. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat megpróbálom megfogadni
2011. okt. 6. 21:07
 8/9 aligator50 ***** válasza:
Elsosorba persze a sarki rendort , na persze ha odamer menni. A mai rendorok amilyen nyeszlettek ha egyedul van nem biztos hogy intezkedni mer. aztan meg ha veletlenul van a hatizsakba mundjuk egy RPG vagy gyalogsagi akna vagy gepagyu vagy geppuska esetleg gep pisztly vagy pisztoly rosszabbik esetbe, kes ,aso kapa, lapat, vagy egy eger csapda ezek vannak mas nem jut eszembe.Ha a tamadonal nincs semmi ,es nalad van barmi jobb an jarsz ha csata utan egybol jelent kezel a rendorsegen mert te leszel a hibas,engedelmes polgar modjara engedd magad felholtra verni, es talan mondom talan ,fel ev mulva orulhetsz ha nem te leszel a hunyo.
2011. okt. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
borotváld le a fejed ,gyúrd ki magad,húzz fel bomber dzsekit,és ha lehet gyűjts magad köré ilyen haverokat,és lehet ,hogy elkerülnek
2014. máj. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!