Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért udvariatlan a buszsofőrö...

Miért udvariatlan a buszsofőrök többsége, és miért nem tudnak köszönni? (Volán)

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 18:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk mindig köszönnek. Épp ma gondoltam arra, hogy milyen fárasztó lehet minden egyes utasnak köszönni.
2011. okt. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 yuda ***** válasza:
0%
Szerintem azért, amit első írt, túl sok az ember és lehet belefásul, ...persze az is lehetséges az útra figyel, vagy halkan köszönsz és a motorhang, közlekedés hangja erősebb: nem hallja.
2011. okt. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"Szerintem azért, amit első írt, túl sok az ember és lehet belefásul, ...persze az is lehetséges az útra figyel, vagy halkan köszönsz és a motorhang, közlekedés hangja erősebb: nem hallja."


Bocs, de ezen jót röhögtem.:) Az útra figyel? Amikor felszállok, és köszönök? Akkor áll busz, vagy te menet közben szállsz fel ?:D Aha, csak csukva marad a szája is.

2011. okt. 11. 20:43
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, lehet,h belefásul, de pl. faluban járok pékhez is, több százan járnak hozzá, mégis tud köszönni mindig.
2011. okt. 11. 20:45
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos sokan utálják is a munkájukat, és képtelenek még jó képet is vágni hozzá.

Nem eredendően bunkók, a körülmények azzá teszik.

2011. okt. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én arra gondolnék, hogy sok a bunkó, aki nem köszön nekik, és/vagy udvariatlanul beszél, és már nincs kedvük kedvesnek lenni.
2011. okt. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a köszönés elmulasztása csak a jéghegy csúcsa... amilyen alpári parasztok tudnak lenni egyesek, én nagyon örülnék, ha csak a köszönést felejtenék el...


személyesen tapasztaltam meg, milyen az, amikor az ember 150 m-en át fut a buszhoz, ami a megállóban áll és vár, hogy aztán 20 cm-rel az orra előtt csapják be az ajtót - mondanom sem kell, direkt.

ezek után a buszsofőr kedvesen rámröhög a fűtött fülkéből ki a -10 °C-ba, majd kihajt a megállóból...

2011. okt. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nekem egyszer olyan volt, h kértem egy bérletet, és azt mondta nem ad. Gondolom, azért, mert nem volt kedve, aztán végül hajlandó volt adni. Vannak normális buszsofőrök is, de nagyon kevesen.
2011. okt. 13. 07:21
 9/13 yuda ***** válasza:
61%

"Bocs, de ezen jót röhögtem.:) Az útra figyel? Amikor felszállok, és köszönök? Akkor áll busz, vagy te menet közben szállsz fel ?:D Aha, csak csukva marad a szája is."


Szerintem attól még hogy áll a busz,lehet másfelé figyelni, nem csak a felszállókra,mint pl. az útra, közlekedésre figyelni, ez miért zárná ki?.... de örülök, ha kellemes perceket szereztem és vidámabb lettél... bár csak értelmileg is megértenéd..de röhögj inkább csak, ahhoz nem kell túl nagy intelligencia :D


A világ megváltoztatását úgy szokták mondani, kezdje az ember önmagán...másokat aligha tudsz, de ha már jómodort tanulnál, sokat lendítenél az összképen.


Ahogy olvastalak, valamiért azt gondolom, az én két szép szememért, vagy írásom miatt nem fogsz változtatni, de majd az élet biztos szűkebbre szabja idővel a mellényed.

2011. okt. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Neked hányszor vmit elmagyarázni, h megértsd? Akkor lebutítom neked még jobban, hátha sikerül ezúttal felfognod. Te beszélsz intelligenciáról, mikor 3x kell elmagyarázni egy kérdést,h megérsd? :d Érdekes, rajtad kívül mindenki felfogta. Nem kötelező ám mindenképp válaszolni olyan kérdésre, amit nem értesz. Tehát : felszállsz a buszra, ami áll. Érted eddig?:) Köszönsz a sofőrnek, és kérsz egy jegyet, nem köszön vissza, de ad jegyet, tehát rád figyel, nem figyelhet másra. De régen bértettel jártam, akkor is figyelt, mivel megnézte a bérletet, köszöntem neki, mégse köszönt vissza.Te zseni, amikor felszállsz a buszra, akkor áll, hogy figyelne akkor az útra ?:) Semmi baj, nem lehet mindenki agysebész, te gyengébb képességű versenyző vagy:) Min kéne változtatnom, arról szól a kérdés,h miért nem köszönnek vissza, és miért bunkók. Érted? Felszállok (a buszra, ami áll) köszönök (udvarias vagyok), és kérek egy jegyet? Elárulnád,h miben kéne még udvariasabbnak lennem? Tégy meg egy szívességet, és hagyd azokra a kérdést, akiknek megy a szövegértés, nincs kedvem minden hozzászólást külön elmagyarázni neked, mert nem érted meg.
2011. okt. 13. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!